Zakumaj.pl

Jak przygotować wiszące lampiony ze słoików?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak przygotować wiszące lampiony ze słoików?

Dysponujesz może kilkoma pustymi słoikami po dżemie, sałatkach czy majonezie? A może do tego masz w domu barierkę na balkonie albo werandzie, która wymaga ozdobienia? W ten bardzo tani i całkiem prosty sposób możesz ozdobić także altanę w ogrodzie. Ręcznie wykonane lampiony będą wspaniałą ozdobą, która podkreśli nastrój ciepłych letnich wieczorów. Z nimi każde spotkanie w gronie znajomych, rodziny czy wyłącznie z ukochaną osobą będzie niepowtarzalne. Co jest największym plusem tych ozdób? Zdecydowanie fakt, że nie musisz się martwić o to, że w czasie wietrznych nocy zostaną przewrócone przez silne podmuchy. Poniżej znajdziesz instrukcję, która pomoże ci zrobić te wiszące lampiony. Zatem zapoznaj się z nią i przejdź do dzieła.

 • Przygotowanie słoików

  Przygotowanie słoików

  Zanim słoiki staną się lampionami, trzeba je odpowiednio przygotować. Rozpocznij od namoczenia ich w ciepłej wodzie. Większość z nich będzie posiadała etykiety – przecież wcześniej znajdowała się w nich żywność. Gdy odpowiednio nasiąkną, bardzo łatwo zetrzesz je przy użyciu np. myjki do garnków. Po ukończeniu tej pracy dokładnie umyj każdy z nich, a potem wysusz.

 • Odmierzanie drucików

  Odmierzanie drucików

  Następnie odmierz kawałek drutu, który będzie o parę centymetrów dłuższy od obwodu słoika tuż przy wieczku. Potem go odetnij. Obwiń nim miejsce, którego obwód mierzyłeś wcześniej. Pamiętaj jednak o tym, by nie zawijać ze sobą końcówek. Następnie dotnij kolejny kawałek drutu, tym razem taki, który będzie mierzył ok. 30 cm. Posłuży ci jako zawieszka.

 • Robienie zawieszki

  Robienie zawieszki

  Kawałek drutu, który mierzy 30 cm wygnij tak, aby przypominał kształtem literę „U”. Następnie zawiń oba jego końce wokół kawałka, który będzie opasywał słoik. W ten sposób powstanie zawieszka.

 • Owijanie słoika

  Owijanie słoika

  Teraz ponownie owiń kawałek drutu, który ma podtrzymywać słoik, wokół jego zamknięcia. Upewnij się, że dobrze opasuje pojemnik. Musisz mieć pewność, że nie wypadnie z obręczy, gdyż wtedy może się rozbić. Teraz możesz już spokojnie skręcić ze sobą oba końce drutu. Jeżeli będzie to konieczne, użyj w tym celu szczypiec. Końcówki uchwytu poustawiaj tak, by wisiał prosto.

 • Mocowanie słoików na barierce

  Zmierz obwód balustrady, a potem odmierz kawałek drutu, który będzie kilka centymetrów dłuższy od niego. Gdy będziesz mieć odpowiednią długość, możesz go dociąć. Zawieś na nim słoik, a potem owiń go wokół poręczy. Nadmiar drutu zawiń tak, by nikt się o niego nie zahaczył. W słoiku umieść świeczkę. Następnie zawieś kolejne lampiony, które udało ci się zrobić. Z nadejściem wieczoru zapal każdy z nich i ciesz się ich blaskiem.

Czego potrzebujesz:

Do przygotowania lampionów będą ci potrzebne:

kilka szklanych słoiczków

drut – najlepiej ocynkowany

obcęgi do cięcia drutu

długie zapałki albo zapalniczka do gazu

małe świeczki

taśma do mierzenia

szczypce wydłużone proste