Zakumaj.pl

Jak samodzielnie wydepilować wąsik woskiem?

Jak samodzielnie wydepilować wąsik woskiem?

Meszek nad ustami, jeśli jest jasny i delikatny, nie zostanie przez nikogo zauważony, a ty możesz cieszyć się, że jesteś w gronie szczęściar niewymagających tej szczególnej depilacji. Jeśli jednak twoje hormony sprawiły, że pojawił się u ciebie rozległy oraz ciemny wąsik, warto się nim zająć, aby wyglądać bardziej kobieco i seksownie. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałaś nic z nim zrobić, teraz przekonasz się, że bez niego twoja twarz prezentuje się dużo lepiej. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci samodzielnie dokonać depilacji woskowej w domu.

 • Przed woskowaniem

  W drogeriach dostępne są plastry z woskiem, te do całego ciała oraz te specjalnie przeznaczone do twarzy. Rzecz jasna, wybieraj zawsze tylko te drugie, masz wtedy większą pewność, że nie spowodują podrażnień. Jeśli plastry okażą się za duże, można pociąć je nożyczkami na niewielkie paseczki. Wówczas precyzyjniej dotrzesz do trudnych miejsc w kącikach ust i pod nosem. Postaraj się na kilka minut przed woskowaniem zrobić parówkę twarzy, aby otworzyć pory. Miejsca z meszkiem rozmasuj gąbką albo myjką, aby unieść wszystkie włoski. Dzięki temu zabieg będzie mniej bolesny.

 • Nakładanie plastrów

  Nakładanie plastrów

  Przed przyklejeniem plastrów rozgrzej wosk tak, żeby się topił. Możesz położyć go na kaloryferze albo ogrzać w dłoniach, szybko i intensywnie go pocierając. Można także przyłożyć paseczki do ciepłego, rozgrzanego naczynia, na przykład kubka z wrzątkiem. Uważaj, żeby się nie poparzyć! Tak przygotowane plasterki przyklejaj po kolei na skórę. Delikatnie pomasuj przylepiony plaster palcem, musisz mieć pewność, że wosk złapał cały meszek pod powierzchnią paska.

 • Zrywanie

  Przyklejonego plastra nie pozostawiaj na skórze dłużej niż zaleca producent – wcale nie wzmocni to jego działania. Musisz go zerwać, zanim wosk dobrze zastygnie, inaczej możesz pożegnać się z naskórkiem i nabawić się poważnych zaczerwień oraz podrażnień. Zawsze zrywaj paski pod włos, inaczej nie pozbędziesz się ani jednego włoska. Jeżeli trafi się jakiś oporny na woskowanie, śmiało usuń go pęsetą.

 • Po zabiegu

  Po zabiegu

  Gdy usuniesz całość niechcianego meszku, pozbądź się pozostałości wosku ze skóry. Do opakowania z plastrami dołączona jest oliwka w tubce lub chusteczki nasączone oliwką. Delikatnie przetrzyj palcem z odrobiną oliwki (lub nawilżoną chusteczką) miejsce po zabiegu. Pozostaw oliwkę na skórze, niech przyniesie ulgę i nawilżenie zmęczonej twarzy. Na koniec możesz przyłożyć w obolałe miejsce kostkę lodu, chłód działa przeciwbólowo.

Wskazówki:

Po zabiegu skóra pozostaje zaczerwieniona przynajmniej przez 1 – 2 dni, dlatego dobrze dobierz porę woskowania.

Przed zabiegiem zawsze przeczytaj skład plastrów, żeby upewnić się, że na żaden składnik nie jesteś uczulona.