Zakumaj.pl

Jak sprawić, by wnętrze korytarza było piękne?

Jak sprawić, by wnętrze korytarza było piękne?

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym elementem naszego mieszkania jest korytarz. To on przecież wita naszych gości. To od jego wyglądu i prezencji zależy pierwsze wrażenie, jakie wywrze nasz dom na osobach, które nas odwiedzają. A jak powszechnie wiadomo – pierwsze wrażenie jest przecież najważniejsze. W poniższym artykule przedstawiamy kilka niezwykle prostych trików, które sprawią, że Twój korytarz będzie lśnił i zapraszał!

 • Drzwi i rośliny

  Drzwi i rośliny

  Bardzo ważne – jeśli nie najważniejsze – są drzwi. Niezależnie od tego, jakie masz preferencje, jaki materiał czy jakie drewno lubisz, pamiętaj, aby były one solidne i sprawiały wrażenie mocnych i wytrzymałych. Solidność drzwi sugeruje solidne wnętrze. Ciekawie prezentują się szczególne takie wykonane z ciemnego drewna – wówczas dla kontrastu mogą być obstawione roślinami w donicach. Przywołują idealnie klimat upalnego południa, letnich włoskich rezydencji.

 • Prostota i styl

  Prostota i styl

  Prostota i styl to dwie żelazne zasady, których należy się trzymać, aranżując wnętrze korytarza. Dodatki zostaw sobie na później – korytarz winien być urządzony lekko i ze smakiem. Nadmiar udziwnień i ozdób może przytłoczyć Twoich gości już na samym wejściu, zatem lepiej odstaw na bok lampki, zwisające z sufitu ozdoby czy chodniczki. Szykowne i proste wykończenie zasugeruje odwiedzającym, że reszta również nie jest przeładowana – należy stopniować ilość ozdób i nakładanie się stylów. Nie przesadzaj również z mnogością kolorów – korytarz pozostaw w łagodniej tonacji, mieszając maksymalnie dwa odcienie.

 • Lustro

  Lustro

  Najważniejszym elementem korytarza jest lustro. Pamiętaj, że będzie ono przyciągało najwięcej uwagi z racji funkcji, jaką pełni. Każdy – niezależnie od tego, czy będzie to gość czy domownik – będzie się chciał do niego zbliżyć, przejrzeć. Wówczas zwróci uwagę na jego kształt, ramkę. Zadbaj o to, by pasowała ona do reszty – zarówno kolorystycznie, jak i stylowo. Poza tym – lustro może być bardzo duże. Bardzo ładnie wówczas odbija pozostałe elementy wystroju i można się w nim swobodnie przejrzeć – zwłaszcza, gdy mamy mały korytarz. I co najważniejsze – lustro zawsze powinno być idealnie wypolerowane, a już szczególnie na przyjście gości.

 • Meble i dodatki

  W korytarzu powinny się znaleźć szafki na buty i akcesoria do czyszczenia. Ponadto, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, by umieścić tam szafę z drzwiami przesuwanymi, zamontuj chociażby wieszaki na kurtki dla gości. Dobrze byłoby, gdyby znalazło się tam także jakieś siedzisko. Ponadto nadaj wnętrzu indywidualnego charakteru – np. zawieś na ścianie ramki ze zdjęciami z wakacji. To Twoje wnętrze i masz prawo dowolnie umieszczać w nim sentymentalne gadżety. Pamiętaj tylko o tym, aby za każdym razem konsekwentnie trzymać się raz podjętego stylu. Korytarz to zarówno pierwsze, jak i ostatnie miejsce, które będą oglądać Twoi goście – a zatem zapamiętają z niego najwięcej.