Zakumaj.pl

Jak uzyskać dobrobyt dzięki feng shui?

Jak uzyskać dobrobyt dzięki feng shui?

Brakuje Ci pieniędzy? Nie wiesz, co robić, żeby było lepiej? Skorzystaj z feng shui. Być może właśnie stymulowanie pewnych miejsc w mieszkaniu sprawi, że w domu i w życiu zagości dobrobyt, jakiego się nie spodziewałaś. Nawet jeżeli na co dzień wydaje Ci się, że takie sposoby to tylko bajki, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przekonać się osobiście.

 • Dobry wpływ zieleni

  Dobry wpływ zieleni

  Korzystny wpływ na dobrobyt w życiu i w domu ma według feng shui zieleń, którą należy się otaczać. Dobrze jest mieć w domu doniczki z kwiatami lub posadzić je na zewnątrz, jeżeli ma się taką możliwość. Jeśli nie – wystarczą świeże kwiaty w wazonach. Najlepiej umieścić je w każdym pokoju, żeby kumulowały dobrą energię oraz dodawały uroku. Jednak zarówno kwiaty, jak i wodę trzeba często wymieniać.Warto zakupić również bambusa i albo hodować go w wazonie, albo posadzić w ogródku. Jest on szczególnie istotny, bo symbolizuje bogactwo.

 • Dobry wpływ wody

  Dobry wpływ wody

  W feng shui bardzo ważna jest również woda symbolizująca bogactwo, dlatego konieczne jest włączenie do wystroju wnętrza elementów związanych z wodą. Pierwszym z nich jest fontanna przed domem, choć jeśli mieszka się w mieszkaniu, można niewielką postawić wewnątrz domu lub na balkonie. Trzeba jednak pamiętać, że woda w fontannie powinna się ruszać, nie może stać. Dodatkowo niezbędne jest zakręcanie kranów, zlikwidowanie przecieków, zamykanie klapy sedesów, żeby zapobiec uciekaniu bogactwa wraz z wodą.

 • Potrójne przedmioty

  Dla dobrobytu istotne są również podobne przedmioty ustawione w odpowiednich miejscach. W lewym rogu pomieszczenia należy ustawić 4 takie same przedmioty, mogą to być drobiazgi: świeczki, identyczne figurki, małe wazoniki, zdjęcia.

 • Kryształowe elementy

  Kryształowe elementy

  Kolejnym elementem związanym z dobrobytem są kryształy. Powinny znaleźć się w każdym domu, ponieważ feng shui wysoko je sobie ceni. Sprzyjają zdrowiu oraz bogactwu. Powinny znajdować się w rogu pokoju – salonu lub sypialni – albo zawieszone w pobliżu okna. Dzięki temu padające przez nie promienie słoneczne będą wzmacniały energię sprzyjającą dobremu zdrowiu oraz dobrobytowi.

 • Kuchenka gazowa

  Kuchenka gazowa

  Choć to zaskakujące, również kuchenka gazowa może sprzyjać dobrobytowi. Jest w feng shui wiązana z domowym bogactwem, dlatego trzeba pamiętać o zapewnieniu jej odpowiedniej czystości. Można dodatkowo zawiesić lustro nad nią, żeby wzmocnić jej pozytywne działanie.