Zakumaj.pl

Jak wykonać ciekawą kartkę na Dzień Ojca?

Jak wykonać ciekawą kartkę na Dzień Ojca?

Tatę na Dzień Ojca można uhonorować, tworząc ładną kartkę z życzeniami, która z pewnością sprawi mu przyjemność. Wyjątkowa, ciekawa, z miłymi słowami wewnątrz, to dobry sposób na powiedzenie ojcu, że jest naprawdę istotny w życiu dziecka. Gdy brakuje Ci pomysłu, sprawdź, jaka kartka będzie mila i zaskakująca.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Wykonanie kartki wymaga przede wszystkim przygotowania odpowiednich rzeczy, które ułatwią to zadanie. Są to:

  * papier techniczny biały,

  * papier techniczny niebieski,

  * papier do drukarki,

  * nożyk,

  * taśma klejąca,

  * taśma dwustronna,

  * linijka,

  * mazak biały,

  * chusteczka z materiału,

  * szablon.

 • Pierwszy krok

  Pierwszy krok

  Na początek należy pobrać szablon i wydrukować na białym papierze technicznym, wcześniej powiększając albo pomniejszając odpowiednio. Wyciąć, a następnie skleić z niebieskim papierem technicznym. Po naklejeniu obrysować kontur na kolorowym papierze, żeby był łatwy do wycięcia.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Wyciąć szablon wzdłuż linii na papierze niebieskim, na zakończenie wycinając kieszeń w koszulce kartki – jest ona zaznaczona linią na szablonie. Przerywane linie zaznaczyć bardzo delikatnie nożykiem bądź kostką introligatorską, żeby zaczęły się zginać. Po wykonaniu kolejnych kroków odłożyć szablon na bok, a kolorowy papier obrócić na drugą stronę.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Papierowe klapy przyszłej kartki-koszulki zgiąć i przycisnąć mocno. Następnie białym markerem dorysować przy nich szwy. Wewnątrz umieścić życzenia dla taty. Używając kawałków taśmy klejącej, przykleić do tylnej części kartki kawałek papieru, który będzie zakrywać otwór na chusteczkę. Miejsce jej włożenie – z przodu – podkreślić białym markerem, żeby odcinała się na tle całej kartki. Wsunąć do otworu elegancko złożoną chusteczkę. Po umieszczeniu jej w kieszonce kartkę można uznać za gotową do podarowania ojcu.