Zakumaj.pl

Jak wykonać dobre mydło w płynie?

4.8 (razem głosów: 2)
Jak wykonać dobre mydło w płynie?

Gdy skończy się w łazience mydło w płynie, niekoniecznie trzeba biec do drogerii i kupować nowe. Znacznie ciekawsze oraz bardzo dobre dla rąk jest mydło w płynie domowej roboty. Można je wykonać w dowolnej ilości, w dowolnym zapachu i cieszyć się coraz piękniejszym wyglądem własnych dłoni. Oto sposób na pachnące mydło.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Aby wykonać niezwykłe mydło, trzeba przygotować zestaw niezbędnych do jego wykonania elementów. Są to przede wszystkim:
  * 1 l wody destylowanej,
  * 100 g mydła w kostce,
  * 4 łyżki gliceryny roślinnej,
  * 20 kropli olejku eterycznego (ulubionego).

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przygotowane mydło – najlepiej, aby nie miało żadnego mocnego zapachu – zetrzeć na tarce o średniej wielkości oczkach lub pokroić nożem na cienkie kawałki. Uzyskane wiórki przełożyć do garnka.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Kawałki mydła zalać wodą. Garnek postawić na piecu, włączyć gaz i podgrzewać całość na średniej wielkości płomieniu. Warto mieszać od czasu do czasu, oczekując, aż mydło całkowicie się rozpuści. Trzeba uważać, aby nie doprowadzić specyfiku do zagotowania się.Gdy mydło rozpuści się całkowicie, wyłączyć gaz, pozostawiając miksturę do wystudzenia.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po ostudzeniu wody dodać do niej ulubiony olejek zapachowy oraz glicerynę. Bardzo dokładnie wszystko wymieszać i pozostawić na 1 godzinę w zacienionym miejscu. Przez ten czas powstanie galaretowata zawiesina, która będzie bazą pod przyszłe mydło. Należy do niej dodać 0,75 – 1 l wody. Może być zwykła, zimna lub destylowana, jak na początku. Całość połączyć i przelać do butelki z dozownikiem. Wstrząsnąć, aby składniki dobrze się połączyły.Butelkę z gotowym kosmetykiem można postawić przy umywalce i codziennie pielęgnować dłonie pachnącym mydłem.

Warto zapamiętać:

Domowe mydło w płynie ma pH 10, aby je obniżyć, wystarczy dodać kilka kropli octu lub soku cytrynowego.