Zakumaj.pl

Jak wykonać ładnego muchomora z papierowej torebki?

Jak wykonać ładnego muchomora z papierowej torebki?

Czas na grzyby już nadszedł, jednak zawirowania pogodowe sprawiają, że raz można znaleźć je w lesie, a raz nie. Jeżeli tęskni się za leśnymi ozdobami, warto wykonać papierowe, które będą przypominać o grzybach prosto z głuszy. W przypadku papierowych grzybów dobrze jest zdecydować się na wykonanie muchomora. Nie jest jadalny, ale jako ozdoba prezentuje się doskonale.

 • Jakie elementy są niezbędne?

  Jakie elementy są niezbędne?

  Przed przystąpieniem do pracy trzeba mieć pod ręką odpowiednie elementy, pomiędzy którymi powinny znaleźć się:

  * torba papierowa, zwykła,

  * biała farba,

  * czerwona farba,

  * korek po winie,

  * pędzel mały,

  * papierowy ręcznik.

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Do przygotowanej torebki włożyć rękę aż po sam koniec, aż poczuje się dno na dłoni. Samą dłoń zwinąć w pięść, po czym chwycić torebkę drugą dłonią na wysokości nadgarstka. Zacisnąć, żeby torebka w tym miejscu zgięła się i pomarszczyła.

 • Drugi etap

  Po wykonaniu pomarszczenia dłoń schowaną w torebce rozprostować na długość palców. Spłaszczyć dno, które mogło się wybrzuszyć pod tym ruchem. Powinno stać się w miarę płaskie. Gdy przyjmie taki wygląd, można wyjąć rękę z wnętrza torebki, a następnie zacząć ją skręcać na zmiętej wysokości. Jednocześnie dno powinno pozostać spłaszczone, tak jak wcześniej.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Torebkę, która przyjęła już częściowo znajomy kształt, ułożyć dnem do dołu i uformować kapelusz na kształt kapelusza grzybowego, poprzez zagięcie i zaokrąglenie rogów kapelusika. Podstawę grzybka uformować palcami w taki sposób, żeby mieć pewność, że grzybek będzie stał. Ponownie odwrócić konstrukcję, aby kapelusz znajdował się u góry.

 • Czwarty etap

  Czwarty etap

  Kapelusz pomalować czerwoną farbą, w całości. Jeśli farby było zbyt wiele, zetrzeć jej nadmiar papierowym ręcznikiem i pozostawić grzybka do wyschnięcia. W tym czasie przełożyć białą farbę na talerzyk. Kiedy czerwony kolor wyschnie, zacząć nanosić biały poprzez maczanie korka po winie w białej farbie i odbicie jej w kilku miejscach. Tworzą się wtedy ładne, okrągłe placki, charakterystyczne dla muchomorów. Pozostawić do wyschnięcia po zrobieniu ostatniej kropki. Takich muchomorków można przygotować kilka bądź kilkanaście i ustawiać w różnych miejscach domu, np. w doniczce.