Zakumaj.pl

Jak wykonać ładny dozownik na mydło?

Jak wykonać ładny dozownik na mydło?

Piękne rzeczy, oryginalne gadżety – każdy chciałby mieć w domu coś wyjątkowego, co dopełni wygląd wnętrza. Takie ładne dodatki nie mają ozdabiać tylko salonu lub sypialni. Również w łazience powinno być miejsce na coś zaskakującego.Akcesoria łazienkowe bywają drogie, jednak jeżeli zrobi się je samodzielnie, można nie tylko zaoszczędzić, lecz również przygotować coś wyjątkowego.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Aby zrobić ładną i praktyczną ozdobę, jaką jest dozownik na mydło, konieczne jest przygotowanie następujących przedmiotów:
  * słoik z zakrętką,
  * papier ścierny,
  * pompka od zużytego mydła w płynie,
  * pędzel,
  * lakier bezbarwny,
  * otwieracz do wina,
  * nożyczki,
  * szczypce.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Słoik po produktach umyć i pozbawić naklejek. Jeżeli jest to świeżo kupiony słoik dekoracyjny, wtedy wystarczy przemyć go i wysuszyć. Powinien być czysty, zanim przejdzie się do dalszej pracy.Zakrętkę słoika pomalować warstwą lakieru bezbarwnego, dzięki czemu nie będzie ona rdzewieć po kontakcie z wodą. W razie potrzeby nanieść drugą warstwę.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Przy pomocy otwieracza do wina zrobić otwór na środku nakrętki. Najlepiej nie śpieszyć się i robić to powoli, żeby nie pozaginać nakrętki, zepsułoby to efekt. Powstały otwór powiększyć szczypcami, aby pompka mogła przez niego swobodnie przejść.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po zrobieniu otworu odpowiedniego do włożenia do niego pompki, włożyć ją do środka i sprawdzić, czy nie jest za długa. Powinna swobodnie mieścić się w słoiku, pozwalając przy tym na wydostawanie się mydła na zewnątrz.W razie potrzeby przyciąć pompkę do odpowiedniego rozmiaru.Słoik napełnić wybranym mydłem w płynie, zakręcić przygotowaną zakrętką z pompką i gotowe. Wystarczy postawić dozownik na umywalce w łazience, żeby korzystać z niego, gdy zajdzie taka potrzeba.