Zakumaj.pl

Jak wykonać lampion z puszki?

Jak wykonać lampion z puszki?

Recykling jest w modzie. Ogólnie na topie jest bycie ekologicznym. Czemu więc nie miałabyś wprowadzić czegoś powtórnie przetworzonego do wnętrza twojego mieszkania? Nie mówię, że z miejsca masz zamienić się w sympatyka Zielonych i zacząć biegać po wysypiskach śmieci albo sprawdzać każdy z koszy, znajdujących się wzdłuż ulicy, przy której mieszkasz, chociaż w ten sposób zapewne udałoby ci się znaleźć parę prawdziwych skarbów. No, ale stopień mistrzowski pozostawmy prawdziwym zapaleńcom. My skupimy się dzisiaj wyłącznie na twoim gospodarstwie domowym. Zapewne zdarza ci się od czasu do czasu kupić jakieś produkty w metalowych puszkach, np. owoce, farby, lakiery. Czemu właśnie o tym piszę? Bo to o nich będzie ten artykuł. Dowiesz się z niego, jak w łatwy sposób możesz zamienić zwykłą puszkę w niezwykły lampion. Tak wykonana ozdoba będzie idealnym uzupełnieniem dla spotkań przy grillu. Możesz również postawić ją na komodzie w mieszkaniu, gdyż nie będzie miała większych problemów z wpasowaniem się do ogólnego wystroju. Nie zwlekaj więc i zapoznaj się z dalszą częścią tekstu, która uzbroi cię we wszelkie wskazówki, których możesz potrzebować w czasie pracy przy lampionach.

 • Wzór

  Internet jest pełny wspaniałych szablonów, które można wykorzystać w zdobieniu. Dlatego też przed rozpoczęciem pracy nad lampionem warto jest zaopatrzyć się w jeden z nich. Jeżeli należysz do bardzo kreatywnych osób, możesz wymyślić własny motyw zdobniczy. Na pewno nie będziesz mieć z tym większych problemów. Jeżeli zdecydujesz się jednak na coś, co znalazłaś w sieci – wydrukuj to.

 • Umieszczanie szablonu na puszcze

  Po wydrukowaniu szablonu trzeba będzie jakoś umieścić go na puszce. Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu owinięcie dekoracji kartką z nim. Dla pewności przymocuj motyw do puszki przy pomocy taśmy klejącej.

 • Wycinanie motywu

  Wycinanie motywu

  Połóż puszkę na desce i przymocuj ją do niej tak, by się nie kręciła. Teraz chwyć za gwóźdź i wytnij przy jego pomocy wzór. Wystarczy, że będziesz podążać po liniach, które zamieszczone są na motywie. Deska pod puszką jest ważna, gdyż w przypadku, gdy nie podłożysz niczego pod nią i zaczniesz wbijać gwóźdź, opakowanie po prostu się powygina i przestanie być użyteczne. Dlatego też ważne jest odpowiednie usztywnienie w czasie wybijania w niej dziurek. Przekręcaj puszkę wraz z tworzeniem kolejnych dziurek.

 • Różne wielkości gwoździ

  Jeżeli użyjesz gwoździ, które mają różną wielkość, możesz spodziewać się jeszcze ciekawszego efektu końcowego. W ten sposób sprawisz, że twoje wzory nie będą jednolite. Co w momencie, gdy zamieścisz w środku puszki źródło światła, może okazać się całkiem ważne. Niektóre z otworów możesz również wykonać śrubokrętem. Nikt przecież nie mówił, że każdy z nich musi być monotonnie identyczny.

 • Malowanie

  Malowanie

  Gdy zakończysz wybijanie wzoru na puszkach, przydałoby się je pomalować. W tym celu najlepsza będzie farba w sprayu. Pozostaw je w spokoju do czasu, aż farba całkiem wyschnie. Później wystarczy już tylko umieścić w środku lampionu świeczkę lub podgrzewacz i gotowe.

Czego potrzebujesz:

Do przygotowania lampionu będą ci potrzebne:

zużyte puszki

młotek

gwoździe

wzór

taśma klejąca

farba w sprayu

podgrzewacz lub świeczka