Zakumaj.pl

Jak przygotować męską wodę po goleniu?

Jak przygotować męską wodę po goleniu?

Mężczyźni również lubią i chcą pięknie pachnieć. Musi to być jednak zapach, który będzie unosił się delikatnie wokół, delikatnie pociągał i skomponuje się z innymi kosmetykami, zwłaszcza tymi po goleniu. Efekt miłej, świeżej woni można uzyskać dzięki domowej wodzie po goleniu, którą można be problemu zrobić. Taki kosmetyk nie będzie podrażniał skóry, za to przyniesie takie same efekty, jak kupny.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Odpowiednie składniki to podstawa pachnącej wody po goleniu, którą może zastosować każdy mężczyzna. Do jej przygotowania niezbędne są:

  * 230 ml wódki,

  * 2 krople olejku pomarańczowego,

  * 5 kropli olejku lawendowego,

  * 10 kropli hydrolatu pomarańczowego,

  * 15 kropli olejku cytrynowego,

  * 15 kropli olejku z liści pomarańczy,

  * 16 kropli olejków z liści bergamotki.

  Przyda się oczywiście buteleczka do przelania kosmetyku oraz miseczka do mieszania składników.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Wódkę przelać do miseczki. Następnie dolać olejek pomarańczowy, a potem olejek lawendowy. Najlepiej dodawać jeden po drugim, nie dwa od razu. Już na tym etapie specyfik będzie przyjemnie pachniał.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Do mikstury dodawać kolejne olejki, cały czas mieszając. Żaden z nich nie powinien unosić się na powierzchni. Kiedy wszystkie płyny dokładnie się połączą, można przelać substancję do buteleczki. Odstawić ją na 3 dni – zamkniętą – w chłodne miejsce. Po tym czasie dodać do mikstury hydrolat. Wstrząsnąć i odstawić na 2 tygodnie. Od czasu do czasu w czasie leżakowania wody potrząsać buteleczką, żeby olejki nie zbierały się na górze.

 • Sposób wykorzystania

  Sposób wykorzystania

  Po 2 tygodniach woda po goleniu jest gotowa do użytku. Można ją postawić na szafce w łazience i korzystać po każdym goleniu. Olejki nadadzą wodzie przyjemny zapach, który dodatkowo odświeża. Lawenda przy okazji relaksuje, więc zapach pozwala na uspokojenie wszystkich nieprzyjemnych emocji. Idealne dla każdego, kto szybko się denerwuje.