Zakumaj.pl

Jak wykonać naszyjnik z T-shirta?

Jak wykonać naszyjnik z T-shirta?

Ze starego T-shirta można zrobić wiele ciekawych rzeczy. Tak więc zniszczonej koszulki nie należy wyrzucać, lepiej przeznaczyć ją na designerski dywanik ze szmatek albo ciekawy naszyjnik. Wykonanie takiej ozdoby nie jest trudne, a jest ona niebanalna i za każdym razem nieco inna. Tego typu akcesoriów można sobie przygotować sporo i dzięki temu zawsze będziemy mieli pod ręką ładny dodatek pasujący do naszego stroju. Jak wykonać naszyjnik z T-shirta, dowiesz się z tego artykułu.

 • Wykonanie naszyjnika – krok pierwszy

  Wykonanie naszyjnika – krok pierwszy

  Do wykonania naszyjnika najlepszy będzie duży męski gładki T-shirt. Koszulka powinna oczywiście być czysta. Układamy ją płasko na stole.

 • Wykonanie naszyjnika – krok drugi

  Za pomocą mydełka krawieckiego zaznaczamy na koszulce poziome pasy szerokości 2 – 3 cm. Górną część koszulki z rękawami oraz dolną z podłożeniem odcinamy. Wycinamy pasy.

 • Wykonanie naszyjnika – krok trzeci

  Wykonanie naszyjnika – krok trzeci

  Pasy są podwójne i tworzą zamkniętą pętlę (z połączonych pleców i przodu koszulki). Jeden z nich odkładamy. Pozostałe zakładamy na ręce (tak jak wełnę do zwijania w kłębki) i naciągamy, by zaczęły się zwijać w ruloniki.

 • Wykonanie naszyjnika – krok czwarty

  Wykonanie naszyjnika – krok czwarty

  Przygotowane paski układamy tak, aby szwy wypadały w tym samym miejscu. Następnie skręcamy je w ósemkę i składamy na pół. Pasek, który poprzednio odłożyliśmy, rozcinamy. Aby paski się nie przemieszczały (co powodowałoby, że naszyjnik za każdym razem miałby inny kształt), tył naszyjnika owijamy pojedynczym paskiem i zszywamy go.

 • Wykonanie naszyjnika – krok piąty

  Wykonanie naszyjnika – krok piąty

  Z górnej części koszulki wykonujemy kokardę albo różę, które można będzie przymocować do naszyjnika. Można je przyszyć na stałe. Jeśli wykonamy je tak, by miały paski do przywiązania ich do naszyjnika, będziemy mogli nosić tę ozdobę w różnych wersjach. Inny sposób to przypinanie ozdoby do naszyjnika agrafką. Naszyjnik można także ozdobić koralikami.

 • Wykonanie naszyjnika ze splecionych pasków

  Wykonanie naszyjnika ze splecionych pasków

  Paski wycięte z koszulki przecinamy w jednym miejscu (na jednym ze szwów). Pozostawiamy jeden lub dwa paski. Z pozostałych wybieramy trzy paski, przyciskamy ich końce czymś ciężkim i splatamy warkocz. Potem splatamy następne warkocze. zszywamy je, a następnie nawijamy na ręce tak, by powstał naszyjnik o właściwym obwodzie. Lekko naciągamy, by paski zaczęły się krzyżować. Mocujemy oba luźne końce, owijamy i zszywamy tył naszyjnika pozostawionymi paskami.

 • Naszyjnik – harmonijka

  Naszyjnik – harmonijka

  Wycinamy z T-shirta paski różnej szerokości, a następnie składamy je w harmonijkę, tak by powstały małe kwadraty. Mocujemy je nitką. Nawlekamy je na sznureczek albo grubą nitkę, tak by pośrodku znalazły się największe. W ten sposób powstaje ładny naszyjnik, do którego musimy jedynie dorobić zapięcie.