Zakumaj.pl

Jak wykonać świecznik zapachowy?

Jak wykonać świecznik zapachowy?

Pachnące dekoracje w domu to sama przyjemność. Dzięki nim do domu przyjemnie jest wejść oraz miło jest siedzieć w każdym pokoju. Kupne zapachy nie zawsze mają przystępne ceny, zresztą po co kupować, skoro można je zrobić samodzielnie. Jest to dość proste i może stanowić sposób na zabicie popołudniowej nudy.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Zrobienie ładnego świecznika zapachowego wymaga przygotowania kilku niezbędnych elementów. Potrzebne będą:
  * słoik o szerokości 6 cm, najlepiej szerszy u góry,
  * suszone kwiaty,
  * 1 kubek wody,
  * farba plakatowa,
  * pędzel,
  * 2 podgrzewacze.

 • Etap pierwszy

  Do miski przelać wodę, wrzucić suszone kwiaty – powinny być mocno pachnące – i pozostawić tak do czasu, kiedy woda zmieni kolor na taki, jaki mają kwiatki.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Na przygotowanym słoiczku namalować farbą lub farbami dowolny wzór. Mogą być to motywy kwiatowe, dopasowane do przyszłego zapachu, jak również esy-floresy. Pozwolić im wyschnąć.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Jeden z podgrzewaczy wyjąć z metalowej otoczki. Do pojemniczka nalać 1/2 wody, po czym włożyć drugą świeczkę, ale w pojemniczku. Wlana wcześniej woda będzie stanowiła obciążenie, które nie pozwoli podgrzewaczowi się poruszać.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Do słoika wlać 1,5 cm wody, w której moczyły się kwiaty. Następnie włożyć do środka świeczkę i zapalić. Tak ładną ozdobę można postawić na stole, na komodzie, na parapecie, ciesząc się zarówno dekoracją, jak i ładnym zapachem.