Zakumaj.pl

Jak wykorzystać pudełka po butach do dekoracji ściany?

Jak wykorzystać pudełka po butach do dekoracji ściany?

Wykonanie dekoracji na ścianę z przykrywek od pudełek po butach jest naprawdę bardzo proste, a efekty są niezwykle interesujące. Można wykorzystać różne kształty, wzory i kolory, a dekoracje dopasować do stylu swojego mieszkania i dostępnego miejsca. Jak wykorzystać pudełka po butach do dekoracji ściany, dowiesz się z tego artykułu.

 • Przygotowujemy materiały

  Przygotowujemy materiały

  Do zrobienia takiej ciekawej dekoracji będą nam potrzebne przykrywki od pudełek po butach. Mogą one być różnej wielkości albo takie same, to zależy od naszego projektu. Oprócz pudełek będzie nam potrzebny dobry klej do papieru, nożyk do cięcia, linijka i nożyczki, papier kolorowy (lub folia samoprzylepna matowa albo błyszcząca), farby akrylowe, taśma malarska i szablony do malowania wzorów.

 • Kształt i rozmiar kompozycji

  Kształt i rozmiar kompozycji

  Kształt i rozmiar naszej kompozycji dostosowujemy do wnętrza, które chcemy udekorować. Można umieścić kilka jednakowych pudełek pionowo jedno nad drugim, ułożyć je poziomo albo stworzyć jakąś figurę, na przykład kwadrat. Poszczególne elementy mogą także być różnej wielkości i tworzyć układ asymetryczny i nieregularny.

 • Kolory

  Kolory

  Kolory można łączyć bardzo różnie. Cała kompozycja może być monochromatyczna albo w różnych barwach. Dobieramy barwy kontrastujące ze sobą albo różne odcienie tego samego koloru. Ograniczamy się do dwóch – trzech kolorów albo tworzymy bogatą barwną kompozycję.

 • Wzory – sposób pierwszy

  Wzory – sposób pierwszy

  Można wykonać dekorację, powtarzając na wszystkich elementach ten sam wzór lub wręcz zestawiając identyczne moduły.

 • Wzory – sposób drugi

  Wzory – sposób drugi

  Wzory mogą także być różne na każdym elemencie, ale w tym samym stylu. Ciekawa jest również dekoracja, w której każdy moduł jest utrzymamy w innej stylistyce, ma odmienną tonację kolorystyczną oraz dekoracje.

 • Wzory – sposób trzeci

  Wzory – sposób trzeci

  Wzory mogą tworzyć odrębną całość dla każdego elementu. Bardzo ciekawy efekt uzyskuje się jednak, gdy tworzą one całość i każdy element kompozycji zawiera część dużego wzoru. Wzory mogą być malowane ręcznie, malowane przy użyciu szablonu, wycinane i naklejane. Można także wykorzystać folie samoprzylepne w różne wzory oraz fotografie.

 • Tło

  Tło

  Tło może być jednobarwne, namalowane farbą albo naklejone w postaci arkusza. Bardzo oryginalne jest tło wykonane z gazety, połączone z wyraźnym wzorem namalowanym czarną farbą i obejmującym całą kompozycję.