Zakumaj.pl

Jak zrobić ładną kartkę z ażurowym serduszkiem?

Jak zrobić ładną kartkę z ażurowym serduszkiem?

Nadchodzące walentynki wymagają odrobiny romantyzmu i podarowania ukochanej osobie przynajmniej drobiazgu. Miłym akcentem jest przygotowanie kartki walentynkowej z wyrazami uczuć dla kogoś specjalnego. Dobrze jest taką kartkę ozdobić serduszkiem.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Żeby zrobienie kartki było łatwe i dość szybkie, należy przygotować zawczasu wszystkie, niezbędne elementy. Są to:
  * brystol w dwóch kontrastujących barwach,
  * nożyk do papieru,
  * ołówek.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Wybrać jeden z brystoli i narysować na nim prostokąt o rozmiarze kartki A4. Wyciąć, a następnie zgiąć go na pół. Na wierzchniej części prostokąta naszkicować duże serce – mieszące się w rozmiarach kartki.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  W dużym sercu zacząć szkicować mniejsze – małe, średnie – zawsze zostawiając pomiędzy nimi 2 – 3 mm odstępu. W zależności od własnego uznania można narysować więcej lub mniej serduszek. Można kierować je w różne strony, zachowując jedynie tę zasadę, że serca mają znajdować się w dużym wzorze.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po narysowaniu wszystkich serduszek zacząć je wycinać nożykiem. Jeśli jest to za trudne, można użyć nożyczek, uważając, aby brzegi serc były gładkie. Gdy wszystkie serca wewnątrz dużego będą wycięte, należy usunąć gumką linie pomocnicze.Z drugiego brystolu wyciąć prostokąt odpowiadający rozmiarowi zewnętrznej strony kartki. Wyciąć go i przykleić dokładnie do spodu tej części kartki, w której znajdują się serduszka. Dzięki temu będą miały kolor kontrastowy do reszty. Poczekać, aż klej wyschnie, a następnie wpisać do środka kartki wyrazy swoich głębokich uczuć.