Zakumaj.pl

Jak zrobić ławkę z komody?

Jak zrobić ławkę z komody?

Każdy z nas lubi posiadać coś ładnego i oryginalnego. Nie wolno stronić od takich dodatków i jeśli ma się pomysł, realizować je ku własnej radości. Ławka wykonana z komody to coś, co może stać się zaskakująco ciekawą ozdobą tarasu albo ogrodu. Jeśli brzmi to dla Ciebie niedorzecznie, spójrz na podany poniżej artykuł i dowiedz się, jak uczynić swoje otoczenie zachwycającym.

 • Co jest niezbędne?

  Co jest niezbędne?

  Do wykonania dekoracji ogrodowej potrzebnych będzie kilka rzeczy, które to ułatwią. Są to między innymi:

  * komoda,

  * poduszki,

  * papier ścierny,

  * farby do drewna,

  * śrubokręt,

  * narzędzia do demontażu.

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Na początku trzeba zdemontować górną część mebla. Głównie chodzi o wyjęcie i zdemontowanie szuflad oraz przedzielających je ścianek, które przeszkadzałyby w wykonaniu ławki. Boki komody oraz tył pozostawić nienaruszone. Jeżeli szuflady trzymały się na metalowych elementach, odkręcić je śrubokrętem.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Papierem ściernym wypolerować niedoskonałości komody. Szczególnie skupić się na wnętrzu, w którym po wyjęciu szuflad mogą pojawić się liczne wystające lub nierówne elementy. Po wykonaniu polerki papierem wzmocnić boki oraz tył komody, który będzie oparciem. Do wzmocnienia mogą posłużyć zarówno deski z szuflad, jaki zbędne panele, które ma się w domu.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Komodę jeszcze raz oczyścić ze zbędnych wiórków, drzazg, niepożądanych elementów i dopiero po tym przejść do malowania. W zależności od własnej wizji oraz upodobań można użyć jednego koloru farby do drewna lub kilku, robiąc np. kolorowe pasy. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia, a w razie potrzeby nanieść drugą warstwę farby. Ławka matowa prezentuje się bardzo dobrze, jednak można zrobić również błyszczącą wersję, malując ją lakierem.Po wyschnięciu wszystkich specyfików na ławce ułożyć koc, poduszki i inne dodatki ułatwiające siedzenie. Na tak ładnej ławeczce będzie się chciało spędzać jak najwięcej czasu, zwłaszcza latem.