Zakumaj.pl

Jak zrobić spódnicę z chusty?

Jak zrobić spódnicę z chusty?

Moda na przerabianie rzeczy, które nie są już pierwszej jakości i świeżości, rozwija się cały czas. Ubrania oraz inne rzeczy znajdujące się w domu mogą dostać nowe życie, jeśli tylko ma się trochę czasu oraz pomysł. Można wtedy zrobić nawet spódnicę z chusty, nietypową, elegancką, podkreślającą kobiece kształty. Jeśli takie lubisz, spróbuj.

 • Co jest Ci potrzebne?

  Co jest Ci potrzebne?

  Wbrew pozorom do zrobienia ładnej spódnicy nie są potrzebne liczne elementy, wystarczy jedynie:

  * chusta w dowolnym kolorze lub z dowolnym wzorem,

  * szpilki (opcjonalnie),

  * pomysł,

  * czas.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Chusta do wykorzystania na spódnicę powinna być prostokątna, wtedy będzie można bez problemu stworzyć z niej nowy element ubrania. Dodatkowo najlepiej, by była dość szeroka, spódniczka nie powinna być przesadnie krótka, ponieważ będzie to niekomfortowe. Przyłożyć chustę do lewego biodra i owinąć wokół całości.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Zawinąć chustę z przodu bioder i okręcić wokół własnej osi. Biodra mają być pokryte materiałem, który osłoni je do takiej długości, jaką szerokość posiada wybrany materiał. Jeżeli chusta jest długa, dobrze jest owinąć się nią dwa razy – przyda się to szczególnie zimą, kiedy taka podwójna warstwa będzie chroniła ciało przed mrozem.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po drugim zawinięciu, kiedy materiał jest znów z przodu, zawinąć go lekko, tworząc ozdobę na samym środku spódnicy. Następnie już rozprostowaną część zawijać tak, jak poprzednio, mocno owijając chustą biodra. Końcówkę materiału zawinąć pod już owinięty na biodrach i sprawdzić, czy dobrze się trzyma. W razie potrzeby lub dla większej pewności można zabezpieczyć miejsce schowania końcówki materiału agrafką.Do tak przygotowanej spódnicy wystarczy dopasować bluzkę oraz dodatki i ruszyć w eleganckim, ciekawym stroju na miasto lub spotkanie towarzyskie.