Zakumaj.pl

Jak zrobić świeczki z muszlami?

Jak zrobić świeczki z muszlami?

Świece ozdobione różnymi ciekawymi dodatkami mogą nam sprawić wiele radości. Samodzielnie przygotowywanie ich to także świetna zabawa. Z dostępnych w domu materiałów i rzeczy, które łatwo są dostępne w Internecie lub sklepach hobbystycznych, można zrobić prawdziwe cuda. Jak zrobić świeczki z muszelkami przywiezionymi znad morza, dowiesz się z tego artykułu.

 • Pamiątki znad morza

  Pamiątki znad morza

  Trudno nie przywieźć znad morza pamiątek. Często znajdują się wśród nich także żelowe świeczki z muszelkami. Taką pamiątkową świeczkę możemy również łatwo wykonać sami. Warto zatem podczas pobytu nad morzem poszukać muszelek o ciekawych kształtach czy okruchów bursztynu. Po powrocie użyjemy ich do zrobienia ładnych świeczek.

 • Przygotowujemy materiały

  Przygotowujemy materiały

  Do wykonania świeczek będą nam potrzebne szklane formy na świeczki żelowe (dostępne na przykład w Ikei), żel do świec (ilość zależy od planowanych rozmiarów naszej „produkcji”), knot do świec żelowych i podstawki do knotów, barwnik do świec, olejek zapachowy oraz oczywiście znalezione na nadmorskich plażach skarby. Barwnik do świec, żel oraz knot wraz z blaszkami łatwo można znaleźć w ofercie sklepów internetowych, a olejek zapachowy nabyć można w drogerii.

 • Układamy dekorację i mocujemy knot

  Układamy dekorację i mocujemy knot

  Na dnie naczynia umieszczamy przywiezione znad morza skarby – muszelki, bursztyny czy rozgwiazdy. Następnie przystępujemy do mocowania knota. Do świec żelowych używa się specjalnych knotów. Knoty nasączone parafiną się nie nadają, ponieważ w czasie zalewania gorącym żelem parafina topi się, a żel staje się mętny. Można taki knot oczyścić z parafiny, wrzucając go na pewien czas do gorącego żelu, by się wytopiła. Kiedy knot jest przygotowany, mocujemy go w specjalnej podstawce do knotów. Taką blaszkę przyklejamy do dna naczynia, uważając, by nie popsuć dekoracji. Resztę knota mocujemy do położonego na wierzchu naczynia ołówka lub kawałka drutu.

 • Przygotowujemy świeczki

  Przygotowujemy świeczki

  W rondelku rozpuszczamy żel do świec, dodajemy do niego wybrany barwnik oraz olejek zapachowy. Gotowy żel wlewamy do naczyń na świeczki. Jeśli dekoracja się przesunęła, poprawiamy jej układ za pomocą patyczka. Kiedy żel zastygnie, docinamy knot na odpowiednią długość. Nasze pamiątki znad morza są gotowe.

Ostrzeżenia:

Rozpuszczony żel do świec jest bardzo gorący, więc dzieci powinny przygotowywać świece żelowe wyłącznie pod opieką dorosłych.