Zakumaj.pl

Jaką fryzurę wybrać na wesele?

Jaką fryzurę wybrać na wesele?

Ślub i wesele to zdecydowanie jedne z najbardziej ekscytujących wydarzeń w życiu każdego człowieka. Są one ważne nie tylko dla samej Pary Młodej i jej rodziców, ale także dla wszystkich zaproszonych gości. Jednym słowem, to po prostu wyjątkowa uroczystość. Z tego też powodu każdy chce wyglądać na niej elegancko, olśniewająco, wyjątkowo. Dla kobiety jednym z kluczowych elementów stylizacji jest oczywiście fryzura. Nawet będąc tylko gościem na weselu, każda z Pań może pozwolić sobie tego dnia na coś bardziej szałowego. Jakie fryzury są obecnie modne? Przekonaj się sama! Poniżej znajdziesz nie tylko kilka ciekawych inspiracji, ale i rad, na co uważać.

 • Fale

  Fale

  Jeśli lubisz mieć rozpuszczone włosy, a na dodatek ich kondycja na to pozwala, możesz zdecydować się na zawsze modne i dobrze wyglądające fale. Sprawdzą się one zarówno na krótszych, jak i dłuższych włosach. Do zrobienia profesjonalnych fal wcale nie potrzebujesz stylisty fryzur oraz fryzjerskiego sprzętu. Wystarczy, że obejrzysz trochę tutoriali i poćwiczysz przed lustrem. Jeśli nie masz lokówki, to nic nie szkodzi. Fajne fale wychodzą także spod prostownicy. Pamiętaj, że taką prostą, choć elegancką fryzurę możesz dodatkowo czymś jeszcze ozdobić. Może to być na przykład dekoracyjna wsuwka z cekinami czy brokatem. Pamiętaj jednak, żeby zabrać ze sobą suchy szampon – podczas tańca twoje włosy mogą opaść i zrobić się nijakie, a ten preparat szybko przywróci im świeżość.

 • Kok

  Kok

  Fryzura typu kok jest ponadczasowa i sprawdza się w każdej sytuacji. Może to być bardzo luźna i niezobowiązująca fryzura, ale wykonana odpowiednio będzie wyglądać elegancko i zachwycająco. Możesz przed zrobieniem koka nieco natapirować włosy (ale nie przesadzaj z tym) lub lekko je podkręcić – w ten sposób twoja fryzura będzie miała większą objętość. Pamiętaj jednocześnie, żeby do koka dodać nutę fantazji, na przykład jedno rozpuszczone i podkręcone pasmo włosów, ale uważaj, żeby twoja fryzura nie zamieniła się w pośmiewisko. Nie przyczepiaj do koka kwiatków, wstążek czy kokardek – to już nie jest modne i wygląda naprawdę tandetnie.

 • Na co uważać?

  Na co uważać?

  Dwie powyższe fryzury możesz wykonać samodzielnie, nawet jeśli nie masz specjalnych zdolności fryzjerskich. Natomiast jeśli przed weselem postanowiłaś udać się do salonu fryzjerskiego, to tam uważaj, o co prosisz. Raczej nie zdradzaj się z tym, że właśnie wybierasz się na wesele. Fryzjer, kiedy to usłyszy, prawdopodobnie będzie starał się jak najbardziej cię zadowolić i zrobić coś szałowego. Jednak pamiętaj, że po pierwsze, nie jesteś Panną Młodą, a po drugie, często mniej znaczy więcej. Najlepiej przyjść do fryzjera już z konkretną wizją lub zdjęciem – wówczas masz pewność, że się dobrze zrozumiecie, a końcowy efekt spodoba ci się, a nie przerazi.

Wskazówki:

Jeśli zdecydujesz się pójść do salonu fryzjerskiego, wybierz ten, który masz już sprawdzony. Pamiętaj także o tym, aby w miarę wcześniej zarezerwować wizytę – soboty to zazwyczaj najbardziej oblegane dni w salonach.

Zobacz również