Zakumaj.pl

Jaki makijaż pasuje do piwnych oczu?

3.5 (razem głosów: 2)
Jaki makijaż pasuje do piwnych oczu?

Piwne oczy są dość ciemne. Dlatego ważne jest, aby dobrać do nich makijaż, który będzie w stanie w skuteczny sposób je ożywić. Poniżej przedstawiamy sposoby na wykonanie idealnego makijażu dla piwnych oczu.

 • Naturalne cienie

  Naturalne cienie

  Twoje oczy będą pięknie wyglądały, jeśli zestawisz je z cieniami w naturalnym kolorze. Postaw przede wszystkim na brązy, róże, kremy, beże, szarości. Świetnie będziesz wyglądała, jeśli zdecydujesz się na cienie w kolorze fioletowym, liniowym, lawendowym, śliwkowym lub bakłażanowym. Takie cienie są zdecydowanie stworzone dla piwnych oczu.

 • Eyeliner

  Eyeliner

  Jeśli chcesz podkreślić kontur swoich oczu, powinnaś się zdecydować na ciemne eyelinery. Najlepiej wybierz te w odcieniu ciemnobrązowym, czarnym lub szarym. Wystrzegaj się niebieskiego eyelinera. Całość twojego makijażu będzie wtedy wyglądała okropnie. Pamiętaj, aby zawsze dobierać eyeliner do koloru ubrań, które masz na sobie. Nie zapominaj jednak o oczach, one muszą idealnie do niego pasować.

 • Tusz do rzęs

  Tusz do rzęs

  Idealnym wyborem będzie maskara brązowa lub złotawo-czarna. Staraj się nie używać tradycyjnych czarnych tuszów. Przyciemnią twoje oczy, które będą się wtedy wydawały mniejsze, a takiego efektu na pewno nie chcesz uzyskać. Dobrym wyborem dla odważnych kobiet jest również zielona maskara. Jednak tu bądź ostrożna, bowiem nie do każdego odcienia piwnych oczu zieleń będzie pasowała.

 • Sposób wykonania makijażu

  Sposób wykonania makijażu

  Na całą powierzchnię twarzy nałóż podkład. Dzięki niemu wyrównasz koloryt skóry i ukryjesz wszystkie niedoskonałości. Stanowić to będzie idealną bazę dla twojego makijażu. Pamiętaj, aby zawsze nakładać ciemne cienie do powiek po zewnętrznej stronie oka. Jaśniejsze kolory cieni nakładaj między ciemnym kolorem a łukiem brwiowym. Pamiętaj, aby zatrzeć granicę między tymi dwoma cieniami, aby się one od siebie zbyt nie odznaczały. Eyeliner nakładaj, zaczynając od wewnętrznej części oka, i prowadź go do części zewnętrznej. Najlepiej jeśli wykonasz linię jednym ruchem. Dzięki temu będzie ona prosta. Rzęsy możesz podkreślić zalotką. Staną się wtedy gęstsze i bardziej wyraziste. Oczywiście nie zapomnij na koniec o nałożeniu maskary. Będzie to idealnie dopełnienie całego makijażu oka.

Czego potrzebujesz:

cienie do powiek

eyeliner

zalotka

tusz do rzęs

Wskazówki:

Pamiętaj, aby zacierać linię powstałą wskutek nakładania jasnych i ciemnych cieni. Jeśli o tym zapomnisz, twój makijaż straci urok i będziesz wyglądała dość komicznie.

Nie mieszaj ze sobą dużej ilości cieni. Na twojej twarzy będzie wtedy panował chaos. Lepiej zdecyduj się na delikatny, klasyczny makijaż.