Zakumaj.pl

Jakich kosmetyków użyć do kąpieli?

Jakich kosmetyków użyć do kąpieli?

Wielozadaniowe płyny do kąpieli i żele pod prysznic to niezastąpione kosmetyki dla poprawy urody. Pozwolą Ci umyć ciało, nawilżyć je, dać mu ochronę oraz odprężyć się. Te z ekstraktami z owoców mają wybitnie pozytywny wpływ na urodę. Właściwego wyboru tych produktów dokonasz, zaznajamiając się z właściwościami ich aktywnych składników.

 • Zadanie – oczyszczanie

  Zadanie – oczyszczanie

  Kosmetyk do kąpieli musi mieć przede wszystkim właściwości oczyszczające. Do tego celu świetnie nadają się kosmetyki z dodatkowym działaniem złuszczającym, antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Sięgaj więc po żele i płyny z witaminą C zawartą w ekstrakcie z owoców cytrusowych. W produktach szukaj: pomarańczy, cytryny, ananasa, grejpfruta, malin i winogron. Pamiętaj, że kąpiel ma zmyć z ciała nie tylko pot i brud, lecz także bakterie. Ekstrakty z powyższych owoców zawarte w kosmetykach spełnią zadanie idealnego oczyszczania na medal.

 • Zadanie – nawilżanie

  Kolejnym zadaniem kąpieli poprawiającej urodę jest nawilżanie. Odpowiednio nawodniona skóra jest miękka, gładka i jędrna. Tym zadaniem zajmują się związki cukrowe oraz woski i oleje zawarte w kosmetykach. Produkty z wyciągiem z awokado, ananasa, żurawiny, granatu i mango to sprzymierzeńcy idealnego wyglądu ciała. Nie należy również zapominać o najpospolitszym jabłku, którego pektyny mają silnie wygładzające i ujędrniające właściwości dla skóry.

 • Zadanie – antyoksydacja

  Skórę należy chronić przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz promieniowaniem UV. Hamowanie procesów starzenia i wspomaganie odbudowy naskórka świetnie zrealizują właściwe kosmetyki do kąpieli. Pamiętać należy, że muszą zawierać witaminy A, C, E oraz bioflawonoidy. Działanie antyoksydacyjne posiadają ciemne owoce: malina, jeżyna, arbuz, śliwka, czarna porzeczka, aronia, czerwone grejpfruty. W celu ochrony swojej skóry szukaj w żelach i płynach do kąpieli ekstraktów z tych owoców.

 • Zadanie – aromaterapia

  Zadanie – aromaterapia

  Dla relaksacji i łagodzenia napięcia posłużą Ci kosmetyki do kąpieli zawierające olejki eteryczne. Dzięki zapachowi, który odpowiada naszemu organizmowi, komórki nerwowe dostarczają do mózgu bodźce, co ma istotny wpływ na poprawę emocji i nastroju. Aromaterapia wykorzystuje słodkie owoce: jagodę, truskawkę, melona, mandarynkę, morelę. W produktach kosmetycznych do kąpieli szukać możesz również wanilii i cynamonu.