Zakumaj.pl

Skuteczne sposoby na szybką i efektowną depilację ciała

Skuteczne sposoby na szybką i efektowną depilację ciała

Każda z nas zastanawia się nad tym, jaka metoda depilacji byłaby najskuteczniejsza i najbardziej efektowna. Przede wszystkim warto być świadomym tego, że obecnie na rynku kosmetycznym jest mnóstwo nowoczesnych metod na usuwanie zbędnego owłosienia. Już dawno zwykła maszynka do golenia czy depilator przestały być najpopularniejszymi metodami na golenie nóg, pach czy bikini. Pojawia się wiele nowych metod – jednakże mimo iż nowoczesne i bezpieczne, powinny one być dostosowane do naszych potrzeb i uwarunkowań naszej skóry. Nie jest bowiem tak, że dla każdego typu skóry można stosować wszystkie metody. Zależy to wszystko od naszej wrażliwości, szybkości odrastania włosków i ich siły, czasu i pieniędzy, jakie jesteśmy w stanie poświęcić na golenie się. W niniejszym artykule poznasz kilka ciekawych metod na depilowanie się, a także plusy i minusy zastosowania poszczególnych z nich. Dzięki temu zapewne będzie Ci łatwiej wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

 • Maszynka do golenia

  Maszynka do golenia

  Najpopularniejszą metodą na depilację jest golenie się zwykłą maszynką do golenia. Sposób to nie tylko tani, ale i szybki i wygodny. Zaletą tego jest fakt, że owłosienie usuwamy mechanicznie, nie stosując żadnych środków chemicznych, a zatem minimalizujemy ryzyko podrażnienia skóry substancjami pochodzącymi ze specyfików. Poza tym odrastające włoski nigdy nie wrastają nam w skórę. Depilację maszynką do golenia możemy sobie zostawić na ostatnią chwilę – gdyż wykonamy ją szybko i bezboleśnie, nie pozostaną po niej czerwone ślady. Minusem jest jednak fakt, że takie skracanie włosków powoduje, że wzmacniają się one i odrastają grubsze, silniejsze i gęstsze. Poza tym istnieje ryzyko skaleczenia się żyletką, a to w konsekwencji może prowadzić do poważnych i niezbyt ładnie wyglądających ran oraz blizn na skórze.

 • Kremy do depilacji

  Kolejnym sposobem jest stosowanie kremów do depilacji. Podobnie jak w przypadku pierwszego sposobu – nie jest to droga metoda, a do tego golenie przebiega bezboleśnie i szybko. Jest jednak pewien poważny minus – z kremami należy uważać w przypadku, gdy ma się skórę wrażliwą lub atopową. Dzieje się tak, gdyż substancje rozpuszczające włoski, zawarte w preparatach do depilacji, mogą powodować silnie podrażnienia i alergiczne reakcje, jeśli nasza skóra jest nadwrażliwa. Dlatego warto najpierw wykonać test alergiczny na małym fragmencie skóry, a dopiero potem nakładać specyfik na całość.

 • Wosk lub depilator

  Wosk lub depilator

  Jeśli nie przekonuje Cię żadna z powyższych opcji, zastosuj wosk lub użyj depilatora. Wosk możesz sobie nałożyć sama lub iść do gabinetu kosmetycznego. Może trochę boleć, ale efekt utrzyma się dość długo. Podobnie jest w przypadku depilatora, z tym że depilację przy jego pomocy wykonasz samodzielnie w domu. Depilator to duża, ale jednorazowa inwestycja. Jeśli zakupisz odpowiedni sprzęt, posłuży Ci on zapewne przez kilka lat. Usuwa włoski z cebulkami, przez co odrastają znacznie słabsze i coraz wolniej. Trzeba tylko odpowiednio dbać o skórę, gdyż mogą zacząć wrastać.