Zakumaj.pl

Jesienna dekoracja domu – inspiracje i pomysły

Jesienna dekoracja domu – inspiracje i pomysły

Nie tylko przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą warto udekorować mieszkanie. Wraz z nadejściem jesieni również można je ozdobić i sprawić, żeby będzie ciepłe i przytulne. W końcu niska temperatura oraz deszcze, typowe dla jesieni, zmuszają do częstszego przebywania w domu. Ważne jest, aby było w nim bardzo przyjemnie.

 • Przytulny zakątek

  Przytulny zakątek

  Jesienią częściej niż w czasie innych pór roku ma się ochotę na zaszycie się w przytulnym miejscu i niewychodzenie z domu. Dobrze jest zadbać o taki kącik w domu. Jeśli to możliwe, można przestawić meble w taki sposób, żeby stworzyć sobie miły zakątek z fotelem, zasłonięty niską szafką na książki albo parawanem, który umożliwi odgrodzenie się od świata.

 • Dywany i chodniki

  Tym, co nada każdemu pokojowi przytulny wygląd oraz jesienną atmosferę, są dywany, dywaniki i chodniki w ciepłych barwach. Żółty, pomarańczowy czy czerwony dywanik doda uroku każdemu mieszkaniu. Trzeba jednak zadbać o to, aby takie ozdoby były ciepłe i ogrzewały stopy w czasie zimnych dni.

 • Ozdoby okienne

  Ozdoby okienne

  Również okna mogą wprowadzać do domu jesienną atmosferę. Jeśli ma się zwyczaj ozdabiać je zasłonami, dobrze jest zadbać o ich jesienną kolorystykę – żółty, jasnobrązowy, złoty, pomarańczowy to idealne kolory, które oddają dobrze jesienny klimat i poprawiają wygląd każdego pomieszczenia.Poza zasłonami można zdecydować się na firanki ozdobione motywem liści albo zawieszenie sztucznych liści na sznurku (dostępne w sklepach), które będą ozdabiać mieszkanie od wewnątrz i od zewnątrz.

 • Jesienne bukiety

  Jesienne bukiety

  Latem korzysta się ze świeżych kwiatów i wstawia je do wazonów. Ożywiają mieszkanie i nadają mu uroku. Jesienią bukiety warto przygotowywać z kolorowych liści lub zamienić je całkowicie na dynie o różnych rozmiarach. Nawet jeśli nie lubi się smaku dyni, nie trzeba z niej rezygnować. Jako ozdoba prezentuje się wyjątkowo ładnie, zwłaszcza gdy ma intensywnie pomarańczowy kolor.

 • Świecące ozdoby

  Świecące ozdoby

  Zapadające szybko jesienne wieczory wymagają dodatkowego oświetlenia. Poza lampami można oświetlać pokój również świeczkami. Dzięki temu nabierze on większej przytulności. Jednocześnie ładne świeczki lub świeczki w świecznikach imitujących dynie staną się ładną ozdobą. Dobrze jest wybrać świeczki zapachowe, np. cynamonowe, które będą kojarzyły się z ciepłą herbatą, doskonałą do towarzystwa w czasie długich wieczorów.