Zakumaj.pl

Kopenhaga – atrakcje dla dzieci

5.0 (razem głosów: 1)
Kopenhaga – atrakcje dla dzieci

Rodzinny wyjazd zagraniczny rodzi wiele pytań w głowach rodziców, którzy nie są pewni, czy w danym kraju będą atrakcje odpowiednie dla ich dzieci. Nie trzeba obawiać się tego w Danii, a dokładniej w Kopenhadze, gdzie jest wiele miejsc, które spodobają się dzieciom na tyle, że nie będą chciały ich opuścić.

 • Niesamowite akwarium

  Niesamowite akwarium

  Flora i fauna są dla dzieci niezwykle interesujące. Morska flora i fauna tym bardziej, ponieważ jest bardziej niedostępna i rzadziej widywana. W związku z tym warto zabrać swoje pociechy do jednego z największych akwariów w Europie. Znajduje się w nim ponad 300 ciekawych gatunków morskich oraz 70 akwariów z niezwykłymi okazami. Dodatkową ciekawostką dla każdego jest możliwość dotknięcia niektórych zwierząt. Jest to niezwykłe przeżycie, zwłaszcza dla bardzo małych dzieci.

 • Wielkie zoo

  Wielkie zoo

  Zoo w Kopenhadze jest jednym z największych oraz najstarszych tego typu placówek na kontynencie europejskim. Dostarcza rozrywki zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na dużym terenie można podziwiać zwierzęta z różnych stron świata, zarówno egzotyczne drapieżniki, jak i bardziej znane gatunki z kontynentu. Ze względu na to na wizytę w ogrodzie zoologicznym warto poświęcić cały dzień.

 • Tajemnicze i niewyjaśnione

  Ciekawe zagadki, tajemnicze przedmioty, możliwość zobaczenia dawnych machin i urządzeń to również niezwykła atrakcja dla dzieci. Oferuje ją Muzeum Tajemniczych Odkryć, w którym można podziwiać, oglądać, a także dotykać przedmiotów. Istnieje nawet możliwość posiedzenia przez chwilę na krześle elektrycznym, które na szczęście nie działa.

 • Ogrody Tivoli

  Ogrody Tivoli

  Wspaniałe miejsce do odpoczynku, rozrywki i zwiedzania dla całej rodziny – ogrody Tivoli. Jest to park rozrywki, który istnieje od XIX wieku i od tego czasu cieszy się niezmiennym powodzeniem. Można w nim spacerować, cieszyć się zielenią, popijać kawę, ale również bawić. Znajdują się w nim liczne karuzele, kolejki, możliwe są nawet rejsy stateczkami oraz łodziami po zbiornikach wodnych. Dodatkowo zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami odbywają się w Ogrodach Tivoli liczne koncerty oraz przedstawienia pantomimy, które przyciągają wielu widzów.

 • Świat LEGO

  Świat LEGO

  Miejscem, które chciałoby zobaczyć każde dziecko przebywające w Danii, jest Legoland, kraina zbudowana z klocków Lego. Z klocków zbudowane są wszystkie budowle, imitacje autentycznych budynków z różnych strona świata, jeździ kolejka z Lego, a po niewielkich rzekach pływają statki, również z Lego. Podziwianie wszystkiego wymaga czasu, jednak warto to zrobić. Można nawet spędzić noc w Legolandzie dzięki znajdującemu się tam hotelowi.