Zakumaj.pl

Maseczka z cytryną na przebarwienia twarzy

2.8 (razem głosów: 2)
Maseczka z cytryną na przebarwienia twarzy

Przebarwienia na twarzy bywają przyczyną dyskomfortu wielu kobiet. Żeby zmniejszyć ich widoczność, niekoniecznie trzeba poddawać się zabiegom przy użyciu lasera. Na nieduże przebarwienia, które nie zajmują większej części twarzy, sprawdzą się dobrze maseczki z dodatkiem cytryny, która ma działanie rozjaśniające.

 • Cytryna i sól

  Cytryna i sól

  Wykonanie maseczki z dodatkiem soli jest bardzo proste. Pozwala na rozjaśnienie przebarwień oraz oczyszczenie porów skóry, dzięki czemu zaczyna ona wyglądać o wiele ładniej. Do przygotowania maseczki potrzebne jest:
  * 1/2 cytryny,
  * 1 łyżeczka soli,
  * lniana szmatka.
  Z cytryny wycisnąć cały sok, prosto do niewielkiej miseczki, dodać sól i dokładnie wymieszać, aż do połączenia się składników. Przy pomocy szmatki lnianej nanieść miksturę na twarz, omijając oczy i usta, po czym wklepać mieszankę w skórę twarzy. Regularne stosowanie kilka razy w tygodniu przyniesie bardzo dobre efekty.

 • Cytryna i białko

  Cytryna i białko

  Na przebarwienia dobrze działa również połączenie cytryny z białkiem z kurzego jaja. Należy przygotować:
  * 1 białko,
  * 1 cytrynę.
  Białko ubić na sztywną pianę. Z cytryny wycisnąć sok i dodać do białka, po czym wymieszać całość łyżką. Nanieść na oczyszczoną skórę twarzy, omijając oczy i usta, pozostawić na 15 – 20 minut. Zmyć letnią wodą.Maseczka tego typu dobrze wygładza skórę, pomaga w likwidacji przebarwień i zamyka pory. Szczególnie dobrze sprawdza się przy skórze tłustej, zmniejszając również problematyczne przetłuszczanie się.

 • Cytryna i maślanka

  Cytryna i maślanka

  Maślanka może być używana nie tylko do oczyszczania organizmu od wewnątrz, lecz również od zewnątrz. Przygotowanie dobroczynnego kosmetyku wymaga zebrania:
  * 1 szklanki maślanki,
  * 3 łyżek soku z cytryny.
  Najlepiej, aby sok był świeżo wyciśnięty. Nie można używać kupnego soku, gdyż zawiera on środki chemiczne, które mogłyby zaszkodzić skórze.Oba elementy należy wymieszać ze sobą, aż osiągną jednolitą konsystencję. Oczyścić twarz tonikiem, po czym nanieść na skórę papkę. Pozostawić na 15 – 20 minut. Spłukać miksturę letnią wodą i wklepać krem z witaminami.Maseczka poprawia wygląd skóry, likwidując przebarwienia, jak również powoduje odświeżenie naskórka i oczyszcza cerę.