Zakumaj.pl

Organizacja wieczoru panieńskiego w SPA

Organizacja wieczoru panieńskiego w SPA

W Polsce jeszcze do niedawna mało kto organizował wieczór panieński czy kawalerski. Była to raczej ciekawostka, znana głównie z filmów amerykańskich. Obecnie wiele par decyduje się właśnie na taki sposób pożegnania z „wolnością”. Zazwyczaj cały klimat wieczoru panieńskiego jest raczej żartobliwy i mocno zakrapiany alkoholem. Kobiety bawią się tylko w swoim towarzystwie, organizują różne gry i zabawy z tej okazji, czasami wybierają się do klubu ze striptizem. Jednak nie wszystkim Paniom odpowiada taki klimat. Niektóre zdecydowanie wolą, kiedy wieczór panieński spędzany jest na przyjemnościach, rozmowach, spokoju oraz relaksie. To wszystko gwarantują salony odnowy biologicznej. To właśnie tam można zorganizować swój wieczór panieński i spotkać się po raz ostatni ze swoimi przyjaciółkami jako panna.

 • Wybór SPA

  Choć wydawałoby się, że wybór SPA jest najmniejszym problemem, bo w każdym większym mieście jest ich co najmniej kilka, to jednak wcale nie jest to takie proste. Musisz pamiętać, iż sam salon odnowy biologicznej, nawet taki z szeroką ofertą zabiegów, nie wystarczy. Oprócz niego, w kompleksie powinien znajdować się również hol oraz restauracja. Najlepiej też, aby znajdował się on choćby kilka kilometrów za miastem. Wówczas macie zapewnione relaks i spokój, a także możliwość zjedzenia kolacji oraz noclegu. Wszak taki wieczór nie powinien skończyć się tylko na jednym masażu.

 • Wybór zabiegów

  Wybór zabiegów

  Następnie twoim zadaniem będzie wybór fajnych zabiegów, które odpowiadałyby tobie oraz twoim gościom. Najlepiej, gdyby to były właśnie relaksujące masaże karku, barków oraz stóp, a także odświeżające maseczki czy pielęgnacyjne i kosmetyczne zabiegi na dłonie. Nie trzeba tych zabiegów zamawiać wiele, zwłaszcza że i tak zapewne będą one sporo kosztować. Pamiętaj jednak, aby uprzedzić obsługę salonu odnowy biologicznej, że będzie to wieczór panieński i ze chciałabyś, aby zabiegi dla wszystkich Pań wykonywane były w jednym pomieszczeniu. Dzięki temu nie będziecie tracić ze sobą kontaktu i będziecie mogły ze sobą rozmawiać oraz plotkować o zbliżającym się ślubie.

 • Kolacja

  Kolacja

  Nie zapomnij również zamówić kolacji w hotelowej restauracji dla zaproszonych przyjaciółek. Najlepiej, gdybyś zamówiła coś lekkiego, ponieważ kilka dni przed ślubem to nie jest dobry czas, aby powiększyć swoje rozmiary, zwłaszcza jeśli masz bardzo dobrze dopasowaną sukienkę. Może to na przykład być sałatka z tuńczykiem czy roladki z pieczonych piersi z kurczaka. Dobierz do tego jakiś trunek, aby wprowadził was w pogodny nastrój.

 • Gry w pokoju

  Gry w pokoju

  Już po zabiegach i pysznej kolacji przenieście się do pokoju wynajętego w hotelu. Tam spędźcie resztę wieczoru czy nocy na zabawach i grach. Możecie pograć w pytania i wzywania. Możesz również poprosić swoje koleżanki, aby to one przygotowały jakieś zabawy adekwatne do wieczoru panieńskiego. Pamiętaj, że powinno być radośnie i że za żadną z gier nie powinnaś się obrażać.

Wskazówki:

Wieczoru panieńskiego nie powinno się organizować na dzień przed ślubem, nawet jeśli nie jest on mocno zakrapiany alkoholem. Najlepiej, gdyście udały się do tego SPA na tydzień przed ceremonią. Rozluźnisz się wówczas i spokojniej podejdziesz do ostatniego tygodnia przygotowań.