Zakumaj.pl

Organizer ze starej książki – jak go zrobić?

2.5 (razem głosów: 1)
Organizer ze starej książki – jak go zrobić?

Stara książka, której na pewno nie będzie się już używać do czytania, nie powinna wylądować na śmietniku. Zamiast wrzucać ją do kosza na makulaturę, lepiej nadać jej drugie życie. Ze starej książki z powodzeniem można wykonać przydatny organizer na biurko. Nie jest to ani trudne, ani specjalnie czasochłonne.

 • Początek pracy

  Początek pracy

  Przed przystąpieniem do działania należy wybrać starą książkę. Pomimo wieku powinna być w miarę dobrym stanie. Najlepiej wybrać egzemplarz z twardą okładką, choć również książka z miękką nada się do przygotowania organizera, o ile wzmocni się dodatkowo okładkę.

  Zazwyczaj w domu ma się sporo starych książek, jednak wybierając jakąś do wykonania ozdoby na biurko, trzeba mieć pewność, że nie jest to książka, której będzie żal.

 • Zaginanie kartek

  Zaginanie kartek

  Następnym krokiem jest zaginanie kartek. Każdą stronę książki – każdą z osobna – należy zgiąć w połowie. Zgiętą końcówkę trzeba zbliżać do środka książki, tak aby po wykonaniu tego etapu strony tworzyły półkole – takie jak widoczne jest na zdjęciu – będące przegródkami organizera.

 • Po zagięciu kartek

  Po zagięciu kartek

  Po zagięciu wszystkich kartek – można składać również po kilka z nich, wtedy przegródek będzie mniej, lecz będą miały grubsze ścianki – złożyć książkę i ponownie rozłożyć. Zobaczy się wtedy dokładnie powstały kształt i sprawdzi, czy żadna z przegródek nie odgina się w inną stronę lub nie wystaje.

 • Organizer na biurku

  Organizer na biurku

  Tak przygotowany organizer, który ma kształt połowy tuby, można ustawić na biurku i wykorzystywać do wkładania pomiędzy kartki karteczek z ważnymi numerami, wizytówek, zakładek do książki, niezbędnych drobiazgów. Organizer może być także tylko nietypową ozdobą, nie przepełnioną dodatkami, ale służącą do trzymania np. pocztówek, zdjęć.Jeśli ma pełnić funkcje ozdobne, można go dodatkowo urozmaicić poprzez pomalowanie boków książki na jeden albo kilka kolorów – organizer będzie wyglądał jeszcze ciekawiej.