Zakumaj.pl

Proste sposoby na piękną cerę

Proste sposoby na piękną cerę

Świetlista i piękna skóra bez ubytków i bez pryszczy to marzenie każdej kobiety. Oglądając zdjęcia aktorek i modelek, chce się mieć cerę dokładnie taką samą jak one, co  jest trudne bez sztabu kosmetyczek u boku, lecz możliwe. Trzeba tylko wiedzieć jak zacząć, jakie zabiegi stosować oraz pamiętać o regularności ich stosowania. Im lepiej potrafimy dbać o własną skórę, tym dłużej możemy cieszyć się jej dobrym wyglądem.

 • Oczyszczanie jest najważniejsze

  Oczyszczanie jest najważniejsze

  Skóra lubi dokładne oczyszczenie, ponieważ pozwala to na pozbycie się martwego naskórka, toksyn, zanieczyszczeń i łoju. Biorąc przykład z Azjatek, które czyszczenie traktują priorytetowo, należy przeprowadzić je w kilku etapach. Trzeba je dostosować do pory dnia. Rano prowadzi się oczyszczanie łagodniejsze. Po wstaniu dobrze jest przemyć twarz wodą mineralną, a następnie użyć łagodnego żelu lub pianki myjącej, a całość zakończyć tonikiem antybakteryjnym i kremem. Wieczorem powtórzyć takie działanie, chociaż silniejszymi środkami, ponieważ wieczorami skóra chłonie wszystko lepiej. Dlatego wieczorna toaleta to idealna pora również na peeling.

 • Peeling odświeżający

  Peeling odświeżający

  Działanie peelingu jest znane i cenione, trzeba jednak dostosować go do swojej skóry oraz umiejętnie używać. Nie wolno robić go codziennie, ponieważ to podrażnia i osłabia skórę. Raz na dwa dni lub trzy dni to wystarczająco często, żeby pozbyć się martwego naskórka i wygładzić skórę. Jeżeli obserwuje się częste ropne wypryski, lepiej stosować peeling enzymatyczny, który nie podrażnia i nie roznosi bakterii.

 • Nawilżanie od zewnątrz

  Nawilżanie od zewnątrz

  Piękna skóra wymaga intensywnego nawilżenia. Po wykonaniu porannych i wieczornych zabiegów należy nałożyć krem nawilżający (inny na dzień i inny na noc). Różnica ta wynika z tego, że kremy na noc mają więcej składników. Najlepiej przed pójściem spać nanieść na skórę grubszą warstwę kremu, żeby zapewnić lepsze nawilżenie. Na skórę pod oczami można nałożyć odpowiedni krem lub podwójną warstwę kremu do całej twarzy.

 • Nawadnianie

  Wiele osób chwali się, że sekret ich skóry to tylko picie dużej ilości wody. Na pewno nie tylko, jednak nie da się zaprzeczyć, że wypijanie przynajmniej półtora litra czystej, niegazowanej wody dziennie ma dobry wpływ na cerę. Jest ona bardziej elastyczna, świetlista, pojawia się na niej mniej wyprysków, a dodatkowo jest oczyszczana od środka. W tkance podskórnej nie zalegają toksyny, więc ilość powstających pryszczy i zaskórników zmniejsza się w zadowalającym tempie.

Wskazówki:

Warto posiadać ręcznik przeznaczony tylko do wycierania twarzy, żeby nie przenosić bakterii z innych części ciała na policzki i czoło.