Zakumaj.pl

Ciekawy sposób dekorowania wnętrz jesienią

Ciekawy sposób dekorowania wnętrz jesienią

Każdą porę roku można przenieść do domu, dekorując pokoje w fantazyjny sposób. Dzięki temu nabierają one dodatkowego klimatu, stają się kolorowe i wyjątkowe, w zależności od sezonu, jaki panuje za oknem. Warto zadbać o odpowiednie ozdoby albo w swoim pokoju, albo w każdym zakamarku mieszkania i nadać mu wygląd mieszkania Pani Jesieni.

 • Ozdobne dynie

  Ozdobne dynie

  Już na początku jesieni w sklepach spożywczych, jak również na targach można z powodzeniem zakupić niewielkie dynie ozdobne oraz kolorowe. Nie każda dynia musi być pomarańczowa, znaleźć można również białe, zielone, pomarańczowo-zielone, o bardziej fantazyjnych kształtach niż okrągłe. Po przeczyszczeniu takiej dyni wodą można ją ustawiać – najlepiej więcej niż jedną – na parapecie, na stoliku, na szafkach, wpuszczając do domu jesienną kolorystykę.

 • Pachnące drzewo

  Pachnące drzewo

  Zapach jesieni można zatrzymać w wielu różnych elementach, w tym w liściach oraz kawałkach drewna. Szczególnie dobrze sprawdzają się pnie drewniane, które mogą zostać wykorzystane jako ozdoba niezależnie od tego, czy posiada się kominek, czy nie. Posiadanie kominka pozwala na umieszczenie pachnących drewnianych elementów w nim, natomiast jeżeli nie ma się takiego urządzenia, wówczas należy wywiercić w drewnie dwa otwory i włożyć świeczki. Taką ozdobę można ustawić na środku stołu, na tacce i ozdobić mchem lub ułożyć na podstawce na komodzie.

 • Ozdoby z liści

  Ozdoby z liści

  Najpiękniejszym elementem jesieni są oczywiście liście, które mogą stać się elementami ozdobnymi na różne sposoby. Osuszone, delikatnie wyprasowane przez ścierkę można przykleić do okna lub przyczepić szpilkami do firanki. Większe egzemplarze z dłuższymi łodyżkami można ułożyć w bukiet, wkładając go do wazonu – będzie prezentował się doskonale na środku stołu. Najładniejsze z zebranych w parku egzemplarzy warto włożyć za szybkę antyramy, żeby cieszyć się ich widokiem aż do zimy.

 • Piękne chryzantemy

  Piękne chryzantemy

  Kwiatami jesiennymi są chryzantemy, które chociaż kojarzą się często z kwiatami przeznaczonymi jedynie na groby, z pewnością mają znacznie szersze zastosowanie. Wystarczy zakupić doniczkę z pomarańczowymi lub żółtymi chryzantemami i ustawić ją na brązowej tacce. Dodać wokół doniczki trochę szyszek, żołędzi, kasztanów oraz niewielkie liski w różnych barwach. Dobrą ozdobą są także kamyczki delikatnie pokryte mchem. Całość będzie tworzyła ciekawą kompozycję przywodzącą na myśl jesienny pas.