Zakumaj.pl

Prosty sposób na utrwalenie podkładu na twarzy

Prosty sposób na utrwalenie podkładu na twarzy

Podkład do twarzy to jeden z głównych kosmetyków w kosmetyczce każdej kobiety. Jednak wiosną, a zwłaszcza latem jego używanie staje się trudniejsze, ponieważ pod wpływem ciepła podkład albo nie trzyma się tak długo, jak powinien, albo wręcz spływa z twarzy. Nietrudno się domyślić, że nie wygląda to ładnie ani nie jest komfortowe. Nim letnie upały zaczną się w pełni, warto poznać sposoby na utrwalenie podkładu.

 • Dobre nawilżenie

  Dobre nawilżenie

  Już dobre nawilżenie twarzy potrafi utrwalić podkład na twarzy. Przed jego naniesieniem trzeba zapewnić skórze dobre nawilżenie, najlepiej używając kremu. Nie może być on jednak zbyt tłusty, ponieważ wtedy zacznie spływać ze skóry albo rozpuści podkład, co nie przyniesie dobrego efektu. Jednocześnie trzeba pamiętać, że całkowicie zignorować wklepanie kremu w twarz nie jest dobrym pomysłem, gdyż na suchej skórze będzie się on nieładnie rolował.

 • Podkład z mączką

  Mąka kukurydziana albo talk kosmetyczny również pozwalają zapobiegać spływaniu podkładu i dobrze go utrwalają. Wystarczy kupny podkład, najlepiej sypki, zmieszać z niewielką ilością mąki kukurydzianej albo talku. Wymieszać dobrze, żeby stanowiły jedną całość, a następnie stosować codziennie przed wyjściem z domu. Skóra będzie miała wyrównany koloryt, a jednocześnie podkład nie będzie spływał i powodował błyszczenia się naskórka.

 • Mniej kosmetyków

  Mniej kosmetyków

  Niektóre kosmetyki nie lubią się, co sprawia, że podkład nie może utrzymać się na twarzy odpowiednio długo. Taki efekt może dać też zbyt duża ilość nakładanych kosmetyków – tonik, krem, podkład, wszystko to bywa uciążliwe dla skóry, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zmniejszenie ilości nakładanych na skórę specyfików. Krem i podkład lub tonik i krem w zupełności wystarczą.

 • Skrobia ziemniaczana

  Skrobia ziemniaczana

  Także skrobia ziemniaczana może być zastosowana nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce, podczas wykonywania makijażu. Na szeroki pędzel do twarzy nanieść niewielką ilość skrobi i rozprowadzić ją cieniutką warstwą po skórze. Uzyska się wówczas delikatną powłokę, niczym po pudrze mineralnym, która ochroni skórę przed poceniem i błyszczeniem.

 • Puder do utrwalania

  Puder do utrwalania

  Co prawda duża ilość kosmetyków może nie służyć podkładowi, jednak jeśli to nie to jest problemem, można pokusić się o zakup pudru sypkiego, np. mineralnego, który utrwali naniesiony już makijaż. Wówczas po naniesieniu podkładu należy pędzlem do twarzy nanieść jeszcze puder sypki, który zabezpieczy skórę i zmniejszy spływanie podkładu oraz pocenie się skóry. Taki puder sypki zawsze warto mieć w torebce.