Zakumaj.pl

Ciekawy sposób wykonania rękawiczek ze swetra

Ciekawy sposób wykonania rękawiczek ze swetra

Lepiej nie wychodzić zimą bez rękawiczek. Bez odpowiedniego zabezpieczenia mogą pojawić się odmrożenia. Jednocześnie skóra wystawiona na działanie ujemnych temperatur staje się podrażniona, zaczerwieniona, pęka i nawet powoduje ból. Nie można do tego dopuścić. W zabezpieczeniu dłoni przed takim efektem pomagają grube rękawiczki, które można wykonać samodzielnie ze starego swetra.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Stworzenie własnych rękawiczek nie jest trudne, jeżeli wcześniej przygotuje się wszystkie niezbędne elementy, czyli:
  * sweter wełniany (najlepiej 100% wełny),
  * nitkę pod kolor swetra,
  * igłę,
  * nożyczki,
  * marker,
  * szpilki,
  * mulinę, guziki (do dekoracji).

 • Etap pierwszy

  Sweter, z którego będą stworzone rękawiczki, wyprać. Należy zrobić to w ciepłej wodzie, a następnie wysuszyć w wysokiej temperaturze. Dzięki temu sweter skurczy się, włókna się zbiegną i nie będzie ryzyka, że podczas cięcia sweter zacznie się pruć.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Po dokładnym wysuszeniu swetra przewrócić go na lewą stronę. Przyłożyć jedną dłoń blisko krawędzi, odrysowując ją markerem. Trzeba pamiętać, że między linią markera a dłonią powinien być zachowany 1 cm, żeby po zszyciu rękawiczka pasowała. Jeśli sweter ma ściągacz na dole, należy tak odrysować dłoń, aby ściągacz w przyszłości zakrywał nadgarstek.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Wyciąć rękawiczkę, zostawiając wokół markera 2 cm wolnego materiału. Po wycięciu spiąć obie części szpilkami, żeby materiał nie rozsuwał się i zacząć zszywać, pamiętając, że dół ma zostać otwarty. Po zszyciu odciąć nadmiar materiału poza linią markera.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Odwrócić rękawiczkę na prawą stronę. Przy pomocy muliny przyszyć do jej wierzchu ozdoby – guziki, ewentualnie cekiny lub zrobić wzorek z muliny. Jeżeli sweter miał własny, ciekawy deseń, wówczas dodatkowe ozdabianie jest zbędne. Teraz wystarczy wykonać drugą rękawiczkę, a następnie założyć je na dłonie i sycić się miłym ciepłem.