Zakumaj.pl

W jaki sposób dobrze pomalować dolne rzęsy?

W jaki sposób dobrze pomalować dolne rzęsy?

Nałożenie maskary na dolną linię rzęs wcale nie jest taką łatwą sprawą. W całym przedsięwzięciu chodzi o to, by większa ilość maskary znalazła się u ich nasady, a nie na ich końcach. W ten sposób unikniesz osypywania się tuszu oraz niechcianemu efektowi, który do złudzenia przypomina pandę albo szopa pracza. Jeżeli używasz jedynie szczoteczki, może się to okazać trudne. Jednak poniżej znajdziesz sposób, który pomoże ci idealnie pomalować dolne rzęsy. Z początku może ci się wydać nieco śmieszny, ale docenisz go po wypróbowaniu.

 • Pozyskiwanie odpowiedniej ilości tuszu

  Pozyskiwanie odpowiedniej ilości tuszu

  Dociśnij szczoteczkę od maskary do wewnętrznej strony dłoni albo czystej powierzchni umywalki. Poruszaj nią do momentu, w którym zgromadzisz odpowiednią ilość tuszu na zanurzenie w niej pędzelka. Powinnaś otrząsnąć tusz na tyle, by sięgał do połowy długości włosków.

 • Nakładanie tuszu na pędzelek

  Nakładanie tuszu na pędzelek

  Teraz przyszedł czas na pędzelek do ust. Nabierz na niego maskarę. Po prostu zrób to tak, jakbyś nabierała pędzlem odrobiny farby.

 • Malowanie

  Następnie małymi pociągnięciami nałóż tusz do rzęs na ich dolną linię. Powinnaś podzielić je na grupy. Maluj każdą z nich po kilka razy, żeby nałożyć kilka warstw. Najmocniej dociskaj pędzelek u nasady rzęs. Zmniejszaj nacisk wraz ze zbliżaniem się do końcówek.

 • Efekt końcowy

  Efekt końcowy prezentuje się tak, jakbyś obrysowała dolną linię oka kredką. A to wszystko dzięki skoncentrowaniu się na nasadzie rzęs.

Czego potrzebujesz:

Aby perfekcyjnie wymalować dolną linię rzęs, będą ci potrzebne:

tusz do rzęs

pędzelek do ust