Zakumaj.pl

W jaki sposób prawić komplementy?

Mogłoby się wydawać, iż komplementowanie to niezwykle prosta sprawa, którą potrafi każdy mężczyzna. Wystarczy powiedzieć kobiecie coś miłego, co będzie dla niej pochwałą. Nic bardziej mylnego. Sztuka odpowiedniego komplementowania to bardzo ciężkie zadanie i trzeba naprawdę wiele wprawy, by komplementy brzmiały naturalnie oraz przyniosły odpowiedni skutek. Jeśli nie chcesz wyjść na chama lub żałosnego dzieciaka, koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki.

W jaki sposób prawić komplementy?
 • Nie zaczynaj od niego

  Nie zaczynaj od niego

  Chcesz poderwać dziewczynę na imprezie? Nie zaczynaj od komplementu. Zrobił to każdy mężczyzna przed tobą, który odważył się rozpocząć rozmowę z twoim celem podrywu. Kobiety uwielbiają komplementy aż do tego stopnia, iż same w sobie będą dla nich nagrodą, przez co nie będą potrzebowały niczego więcej. Kobieta skomplementowana może w spełnieniu wrócić do domu i nawet nie pomyśleć o tym, by umówić się z jakimkolwiek mężczyzną. Rozmowę zacznij od zaintrygowania kobiety sobą. Postaw się od razu na równi z nią i nie daj jej poznać, iż nad tobą góruje. Nie może też zauważyć, iż usilnie starasz się o jej względy i zrobiłbyś wszystko, by ją zdobyć. Nie bez przyczyny mówi się, iż kobiety lecą najczęściej na tych, którzy je olewają. Na komplementy przyjdzie czas dłuższą chwilę po poznaniu.

 • Odrzuć pretensjonalność

  Aby twoje komplementy nie brzmiały tak żałośnie, jak większość tekstów disco polo, bądź czujny. W żadnym wypadku nie chwal oczu ani uśmiechu, bowiem są to najbardziej oklepane i pretensjonalne komplementy, jakie można sobie wyobrazić. Metafory o gwiazdach i diamentach również pozostawmy dla artystów rodem ze strażackich remiz.

 • Nie przepraszaj

  Zauważyłeś, że wielu mężczyzn, komplementując kobietę, przyjmuje zawstydzoną i przepraszającą pozycję oraz wyraz twarzy? Unikaj tego jak ognia. Musisz być pewny tego, co mówisz i nie możesz się tego w żaden sposób wstydzić. Pamiętaj, iż komplement ma być dla kobiety nagrodą. Rzadką i unikalną. Nie możesz więc potraktować tego tak, jakby przez przypadek wypadło ci z ust. Mówisz pewnie, donośnie i stanowczo. Nie musisz się szczerzyć, możesz zachować powagę i tylko delikatnie się uśmiechnąć.

 • Komplementuj inaczej

  Komplementuj inaczej

  Komplement nie zawsze musi być pochwałą.. Znakomitym sposobem na komplementowanie kobiet jest... ganienie. Mówiąc, aby przestała się tak rozbrajająco uśmiechać, bo tracisz powagę i ciężko jest ci przyjmować postawę niewzruszonego macho, sprawisz jej znacznie większy komplement, niż porównując jej uśmiech do zachodzącego słońca czy podobnych bzdur.

 • Co za dużo to niezdrowo

  Pamiętaj, że próbując poderwać kobietę, w żaden sposób nie możesz jej czcić ani wielbić. Stawiasz się od razu na straconej pozycji i staniesz się co najwyżej przyjacielem. Aby uniknąć wpadnięcia do friendzone, musisz od razu budować równorzędną relację i dać jej jasno do zrozumienia, że interesują cię jedynie relacje damsko-męskie. Nie komplementuj więc swojej przyszłej dziewczyny zbyt często. Wręcz przeciwnie. Rób to jak najrzadziej. Niech będzie to dla niej miłą niespodzianką, a nie nudną codziennością.