Zakumaj.pl

Walentynkowe serce ze sznurka – jak je zrobić?

Walentynkowe serce ze sznurka – jak je zrobić?

Czerwone serduszka to obowiązkowy element walentynkowych dekoracji. Ozdabiamy nimi przywieszki do prezentów czy kartki okolicznościowe albo wykorzystujemy jako element dekoracji pokoju lub upominek. Oryginalne serduszka na walentynki można wykonać ze zwykłego sznurka. Jak to zrobić, dowiesz się z tego artykułu.

 • Przygotowujemy formę

  Do wykonania serduszek ze sznurka potrzebna będzie odpowiednia forma. Wykonamy ją z folii aluminiowej. Z arkusza folii odcinamy kawałek o długości około 30 cm. Następnie trzykrotnie składamy go na pół, by uzyskać dość sztywny pasek o szerokości około 3 – 4 cm. Z odpowiednio wygiętego paska wykonamy formę w kształcie serca. Najpierw składamy go w poprzek na pół, a następnie modelujemy serduszko. Końce paska należy połączyć ze sobą. Wykonujemy tyle takich form, ile jest nam potrzeba.

 • Farbujemy sznurek

  Sznurek trzeba zafarbować na ładny czerwony kolor. W tym celu w miseczce (nie powinna być zbyt mała) mieszamy szklankę mąki i szklankę wody. Kiedy masa jest już jednolita i nie ma w niej grudek, dodajemy czerwoną farbę akrylową i znowu starannie mieszamy. Teraz do tej masy wkładamy rozwinięty sznurek i staramy się, by cały zabarwił się na czerwono. W tym celu należy go równomiernie rozłożyć w miseczce i delikatnie ugniatać.

 • Modelujemy serduszka

  Przygotowane wcześniej formy na serduszka układamy w brytfance. Każdą formę wypełniamy starannie splątanym sznurkiem. Sznurek zaczynamy układać od środka formy.

 • Wypalamy serduszka

  Wypalamy serduszka

  Brytfankę z serduszkami wkładamy do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 stopni Celsjusza. Po godzinie wyłączamy piekarnik, ale pozostawiamy serduszka na kolejną godzinę. Następnie wyjmujemy gotowe serduszka z foremek i wykorzystujemy jako upominek albo element walentynkowej dekoracji.

Czego potrzebujesz:

szklanka wody

szklanka mąki

czerwona farba akrylowa

folia aluminiowa