Zakumaj.pl

Podróżowanie z dzieckiem – podstawowe zasady

Podróżowanie z dzieckiem – podstawowe zasady

Posiadanie małego dziecka nie oznacza, że trzeba przez kilka lat siedzieć w domu, nie wyjeżdżać na wakacje i zwiedzać jedynie najbliższą okolicę. Pamiętając o pewnych zasadach – wygodnych dla rodziny i dla innych – można zwiedzić z maluchem niemal cały świat.

 • Lot samolotem

  Lot samolotem

  Podróż samolotem może być wygodniejsza dla dzieci i rodziców, choć budzi wiele wątpliwości. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że dzieci do lat 2 podróżują za darmo, pod warunkiem że siedzą na kolanach rodziców. Jeżeli przed rozpoczęciem podróży ma się obok siebie wolne miejsce, można zapytać kogoś z obsługi, czy dziecko może je zająć. Warto wtedy postawić na siedzeniu nosidełko i zapiąć je pasami. Dziecko na kolanach lub dziecko w foteliku, to zależy od decyzji rodziców.

 • Wózek na wakacje

  Nie da się przetrwać całych wakacji z dzieckiem bez wózka. Nawet jeżeli woli się nosić je w chuście, od czasu do czasu trzeba dać kręgosłupowi odpocząć lub po prostu wózek okazuje się wygodniejszy. Wybór wózka, który pojedzie z rodziną na wczasy, zależy od rodzaju podróży. Wybierając się samolotem w podróż, najlepsze będzie wybranie wózka lekkiego i składanego. Przed wejściem na pokład jest on odbierany przez obsługę, a po przylocie oddawany.Jeżeli zamierza się wiele zwiedzać i chodzić, zdecydowanie lepszy będzie wózek większy, który będzie wygodny do wożenia i wypełnienia go niezbędnymi na całodniową wędrówkę rzeczami.

 • Zabijanie nudy

  Zabijanie nudy

  Niezależnie od wieku dziecka oraz środka transportu – samolot, pociąg, autokar, samochód – może zacząć się ono nudzić. Jest to całkowicie naturalne, dlatego każdy rodzic powinien zaopatrzyć się w dopasowane do wieku dziecka zabawki, które pomogą zmniejszyć monotonię podróży. Mogą to być pluszaki, zabawki, kolorowanka, książeczka z obrazkami. To, co dziecko może trzymać na kolanach, nie bałaganiąc przy tym wokoło, jak również to, co sprawi mu przyjemność i nie dopuści do marudzenia.

 • Dziecko w pociągu

  Zazwyczaj dzieci lubią podróże pociągiem i są one dla nich znacznie mniej męczące niż jazda autokarem. Jednak trzeba się do nich przygotować. Przede wszystkim, planując podróż, warto zadbać o to, żeby nie było wielu przesiadek. W miarę możliwości warto rozpocząć podróż wieczorem, dzięki czemu dziecko zaśnie i jest szansa, że prześpi całą noc.Do pociągu, jak i do innych środków lokomocji warto wziąć coś, co zabije nudę malucha, lecz nie tylko. Przyda się ulubiona poduszka, kocyk oraz kapcie. Dzieci lubią chodzić po siedzeniach, ale nie powinny robić tego w brudnych butach.

 • Wyposażenie w podróży

  Wyposażenie w podróży

  Wybierając się na wczasy z dzieckiem, konieczni trzeba zaopatrzyć się w podręczny zestaw dla malucha. Jeśli dziecko ma mniej niż dwa lata, niezbędny będzie zestaw do przewijania, pieluszki, puder, jeśli jest większe, można z tego zrezygnować, lecz zawsze warto mieć ubranie na zmianę dla dziecka, wodę do picia lub sok, czapkę, krem do opalania dla dzieci, zabawki, woreczek na odpadki.