Zakumaj.pl

Atrakcje turystyczne Madery

3.3 (razem głosów: 2)
Atrakcje turystyczne Madery

O Maderze słyszy się coraz częściej, co jest korzystne dla samej wyspy oraz dla tych, którzy ze względu na rosnącą popularność wyspy decydują się na jej odwiedzenie. Warto zdawać sobie sprawę, że Madera to nie tylko autonomiczna część Portugalii, ale przede wszystkim zachwycająca przyroda, klimat i najwyższy wulkan na świecie, który przyczynił się do powstania wyspy. Każdy turysta z pewnością znajdzie tu coś dla siebie, od wylegiwania się na plaży po zwiedzanie i sporty wodne.

 • Funchal

  Funchal

  Największe miasto Madery, z pewnością warte odwiedzenia. Poza portem lotniczym znajduje się tutaj istotny port rybacki. Sama miejscowość, chociaż największa na wyspie, nie przypomina molochów znanych z innych państw. Zwane jest jednak „małą Lizboną” ze względu na podobieństwo niektórych budynków do zabytków lizbońskich. Z powodzeniem i przyjemnością można udać się na przechadzkę po pełnych uroku ulicach, zwłaszcza po ulicy Świętej Marii, najstarszej ulicy w mieście, prowadzącej turystów do kościoła Najświętszej Marii Panny, w którym pochowany jest ostatni cesarz Austrii, Karol I Habsburg. Atrakcją Funchal są także targi – owocowy i rybny – należy jednak uważać, żeby nie kupić wszystkiego, co chcą sprzedać handlarze, ponieważ można za to otrzymać bardzo wysoki rachunek.

 • Camara de Lobos

  Camara de Lobos

  Chociaż Madera to piękne plaże i przyroda, warto zwiedzać miasta i miasteczka, które znajdzie się na swojej turystycznej trasie. Jednym z takich miast to Camara de Lobos. Leży przy pięknej zatoce, którą nie raz uwieczniano na obrazach. Słynie nie tylko z naturalnego uroku, ale również z możliwości podglądania rybaków przy pracy. Dla każdego, kogo interesuje obserwacja ludzi, ich zachowań, a także rybackiego rzemiosła będzie to dużą atrakcją turystyczną. W czasie pobytu w mieście warto skorzystać z usług podającej wyśmienitą kawę restauracji „Churchill's”, z której można podziwiać intensywnie błękitne morze.

 • Pico do Arieiro

  Pico do Arieiro

  Na Maderze woda łączy się z zielenią oraz górami, które można podziwiać niemal z każdej strony. Dla wytrwałych i lubiących wspinaczkę atrakcją będzie możliwość wejścia na liczący 1818 m.n.p.m. szczyt Pico o Arieiro. Jest to trzeci co do wielkości szczyt na wyspie, z którego rozciąga się wspaniały widok na górzystą okolicę. Dzięki niemu można poznać Maderę z bardziej dzikiej strony, która przywodzi na myśl czasy, gdy nie była ona zamieszkała lub gdy tylko nieliczni odważyli się osiadać na odległej od kontynentu wyspie.

 • Curral des Freiras

  Curral des Freiras

  Obowiązkowy punkt każdej wycieczki turystycznej na Maderze – Curral des Freiras, po polsku: Schronienie Zakonnic. Nazwa wzięła się od zakonnic, które schroniły się w dolinie w XVI wieku, chcąc uniknąć ataków piratów. Miejscowość słynie jednak nie tylko z historii, ale również z pięknych widoków rozpościerających się z tarasu widokowego oraz licznych kawiarenek, które serwują sławny i ceniony przez turystów oraz smakoszy likier kasztanowy. Kasztany są także składnikami potraw, więc będąc w Curral des Freiras, można spróbować ich na różne sposoby.