Advertising
Zakumaj.pl

Brokatowe wzory na pisance – jak je zrobić?

Opiekun artykułu: crayzlala
Brokatowe wzory na pisance – jak je zrobić?

Brokatowe wzory na pisance – jak je zrobić?

Brokat to nie tylko ozdoba na święta Bożego Narodzenia. Z powodzeniem sprawdzi się w ozdabianiu pisanek, które mogą stanowić dekorację koszyczka ze święconką albo stołu wielkanocnego. Jeśli ma się ochotę na trochę połysku, warto podążać za podanymi poniżej instrukcjami. Efekt będzie zachwycający.

Advertising
Advertising
  • Jakich elementów potrzeba?

    Jakich elementów potrzeba?

    Przed przystąpieniem do działania zgromadzić wszystkie potrzebne do działania rzeczy, dostępne w sklepach lub hurtowniach papierniczych. Są to:
    * brokat w różnych kolorach,
    * dziurkacz z kwiatowym wzorem,
    * taśma dwustronna,
    * nożyczki,
    * wydmuszki.

  • Pierwszy etap

    Pierwszy etap

    Odciąć kawałek taśmy dwustronnej. Na nim dziurkaczem powycinać kwiatowe wzory. Jeśli posiada się dziurkacze z innymi motywami, można użyć również ich. Najlepiej, jeśli kojarzą się one z wiosną.

  • Drugi etap

    Drugi etap

    Gotowe wzory nakleić na wydmuszkę – jeden, dwa, kilka. Docisnąć lekko, żeby dobrze się trzymał. Po naklejeniu ozdób odkleić górną powłoczkę, zaklejającą taśmę, żeby móc wygodnie przyklejać ozdoby.

  • Trzeci etap

    Trzeci etap

    Po odsłonięciu części taśmy z klejem posypać wydmuszkę brokatem albo obtoczyć ją w brokacie wysypanym do miseczki.

    Do taśmy przyklei się więcej brokatu, niż jest to konieczne, więc po obtoczeniu w nim warto użyć suszarki i podmuchać na każdą z wydmuszek, aby usunąć nadmiar świecącego proszku. Gotowe pisanki układać w koszyczku.

Popularne tagi
  • pszczółka z jajka
  • ukrywanie jaj
  • likier
  • masło orzechowe
  • składniki ciasta
  • naturalne kolory
  • przekąska
  • kreatywne pisanki
  • śmigus-dyngus
  • koszyk wielkanocny dla dziecka
  • świętowanie tłustego czwartku
  • zabawka
  • mus jabłkowy
  • gumka
  • przygotowanie ciasta
Advertising
Advertising
Advertising
Advertising