Zakumaj.pl

Ciekawe ozdoby – gruszki z żarówek

Ciekawe ozdoby – gruszki z żarówek

Prawdziwe gruszki mają ciekawy kształt i przed zjedzeniem są ciekawą ozdobą na każdym stole. Niestety, nawet jeśli nie planuje się ich zjeść, nie przetrwają długo jako dekoracja. Jeżeli chce się mieć całoroczną ozdobę, a jednocześnie żyć zgodnie z zasadami recyklingu, można pokusić się o przygotowanie całorocznych ozdób w kształcie gruszki. Jest to bardzo proste, więc każdy może się pobawić.

 • Co jest niezbędne?

  Co jest niezbędne?

  Przygotowanie sztucznych gruszek wymaga posiadania pewnych elementów. Wśród nich powinny znaleźć się:
  * zużyte żarówki (dowolna ilość),
  * sznurek jutowy,
  * kawałki gałązek,
  * klej na gorąco.
  Koniecznie trzeba pamiętać, że żarówki powinny mieć kształt gruszki, na innych rodzajach nie uzyska się pożądanego efektu.

 • Pierwszy krok

  Na stoliku rozłożyć kawałek starej gazety albo kartkę, żeby nie pobrudzić blatu. Z jutowego sznurka zacząć skręcać koło, zwijając sznurek bardzo ciasno i co 1 centymetr nanosząc pistoletem gorący klej, aby całość dobrze się trzymała. Trzeba uważać, by nie doszło do poparzenia palców.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Wykonany okrąg przykleić klejem do spodu żarówki. Powinien mocno się trzymać, dlatego przed rozpoczęciem dalszego obwijania trzeba sprawdzić stabilność sznurka na żarówce. W przeciwnym razie może zacząć się rozwijać i zepsuć efekt. Jeżeli trzyma się odpowiednio mocno, można przejść do dalszego owijania.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Owijając żarówkę sznurkiem, trzeba pamiętać, żeby robić to bardzo ciasno i dokładnie. Wszelkie niedociągnięcia wyjdą na jaw jako nieładne prześwity. W taki sposób trzeba owinąć żarówkę od dołu aż do górnej krawędzi.

 • Czwarty krok

  Czwarty krok

  Gdy sznurek będzie już przy górnej krawędzi, należy przymocować kawałek gałązki, która będzie imitowała koniuszek owocu. Najlepiej zrobić to przy pomocy gorącego kleju, który szybko wysycha. Kiedy koniuszek będzie dobrze się trzymał, można owijać dalej, przykrywając sznurkiem miejsce jego sklejenia. Gotowe.

  W taki sam sposób i w takiej samej kolejności, należy wykonać również pozostałe gruszki, a następnie ułożyć je w koszyku lub na talerzu, traktując jako ozdobę przez cały rok.