Zakumaj.pl

Co spakować, jadąc pod namiot?

3.0 (razem głosów: 1)
Co spakować, jadąc pod namiot?

Choć wakacje all inclusive organizowane przez biura podróży mają rzeszę swoich wiernych zwolenników, to i wyjazdy pod namiot ciągle mają się dobrze. Taki wyjazd nie tylko jest dużo mniej kosztowny, ale i bardziej sprzyja poznawaniu okolicy, przyrody oraz integracji, dlatego choć raz warto zrezygnować z ekskluzywnego basenu na rzecz zimnego potoku i przekonać się, że takie wakacje również mogą się udać. Poniższy artykuł zawiera porady dotyczące obowiązkowego sprzętu i akcesoriów, które należy zabrać ze sobą, wybierając się pod namiot. Ze wskazówek mogą skorzystać wszyscy, jednak nastawiony jest on przede wszystkim na rodziny z dziećmi. Miłego wypoczynku!

 • Namiot

  Namiot

  Choć to oczywiste, to i tak warto o tym wspomnieć już na samym początku. Podstawą takiej wycieczki jest rzecz jasna dobry namiot. Te z supermarketów za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych nie sprawdzą się podczas dłuższego pobytu w kapryśnych warunkach atmosferycznych. Kupując taki sprzęt, musisz pamiętać przede wszystkim o jego wodoodporności, odpowiednich zabezpieczeniach czy podklejonych szwach. Dostosuj również wielkość oraz komory namiotu do potrzeb twojej rodziny.

 • Śpiwory i materace

  Komfort snu i wypoczynku jest bardzo ważny, zwłaszcza jeśli planujecie intensywny wyjazd naznaczony wieloma pieszymi wycieczkami oraz wysiłkiem fizycznym. Aby spało się wygodnie i aby się nie przeziębić, weźcie ze sobą nie tylko dobre śpiwory, ale także materace dmuchane. Obecnie na rynku możesz kupić już takie, które napompują się same.

 • Apteczka

  Apteczka

  Jeśli na obozowisko wybieracie się samochodem, to nie ma problemu, apteczkę będziecie mieli przy sobie. Jeśli jednak podróżujecie rowerami albo pociągiem, to koniecznie pamiętajcie o zabraniu wody utlenionej, bandaży, plastrów, tabletek przeciwbólowych, a także sprzętu do usuwania kleszczy (może to być pęseta). Przydałyby się także spraye przeciwko wrednym owadom.

 • Przenośna kuchnia

  Przenośna kuchnia

  Na campingu bardzo fajne jest także wspólne przygotowywanie posiłków oraz gotowanie. Rzecz jasna, możecie skorzystać z lokalnej oferty gastronomicznej, ale wydacie wówczas o wiele więcej pieniędzy. Warto więc zaopatrzyć się w przenośną lodówkę, rozkładany stolik turystyczny, kilka butli z wodą (możecie je kupić w pobliskim sklepie, żeby nie targać ich przez pół kraju), a także turystyczną kuchenkę gazową i zapas małych butli z gazem. Spakuj dodatkowo kilka suchych przekąsek, jak paluszki, wafle ryżowe czy chlebek maca – to na wypadek, gdyby twoje dzieci były bardzo głodne. Przydadzą się także plastikowe naczynia.

 • Źródło światła

  Nie zapomnij także zabrać ze sobą coś, czym będziesz oświetlał namiot i teren wokół niego. Najlepiej wziąć ze sobą nie tylko latarkę, ale także małą lampkę turystyczna zasilaną dzięki bateriom. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, kiedy wybierasz się na obóz z dziećmi – ciemność może je wystraszyć.

 • Kosmetyczka

  Bez specjalistycznych kosmetyków do makijażu z pewnością przetrwasz w lesie. Przydadzą się jednak takie, których używasz na co dzień i pozwolą ci się odświeżyć, dlatego weź ze sobą szampon, suche mydło, zwykłe mydło, szczoteczkę i pastę do zębów, a także chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżające i kilka rolek papieru toaletowego.