Zakumaj.pl

Czego unikać na swoim profilu randkowym?

Czego unikać na swoim profilu randkowym?

Statystyki pokazują, że coraz więcej osób, zarówno tych młodych, jak i w średnim wieku, szuka swojej drugiej połówki przez Internet. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu takie związki postrzegane były jako niebezpieczne albo nietrwałe i niepoważne, to teraz już nikt nie ma oporów przez zakładaniem profili na portalach randkowych. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że sieć stała się takim samym miejscem spotkań jak kawiarnia, park czy kino. Jeśli planujesz założyć swoje konto, ten poradnik podpowie ci, czego powinieneś/powinnaś unikać.

 • Fotografia

  Fotografia

  Pierwszą rzeczą, na którą zwróci uwagę twoja potencjalna druga połowa, będzie bez wątpienia zdjęcie profilowe. Po pierwsze trzeba je mieć. Większość osób od razu odrzuca lub filtruje te profile, które na głównej stronie nie mają fotografii. Choć mówi się, że wygląd nie ma znaczenia, to jednak ma ogromne, zwłaszcza w kontaktach niebezpośrednich. Chcemy bowiem wiedzieć, kto siedzi po drugiej stronie ekranu i czy możemy mu ufać. Druga sprawa – zdjęcie nigdy nie powinno być zbyt ładne. Bardzo wystylizowana i pewna siebie postać może już na początku przestraszyć potencjalnego kandydata lub kandydatkę. Postaraj się więc zrobić sobie taką fotografię, która będzie naturalna. Co ciekawe, bardzo często powodzeniem cieszą się te osoby, które zrobiły sobie zdjęcie z psem lub innym zwierzęciem domowym.

 • Sprzedawanie się

  Oczywiście, na takim profilu randkowym jesteśmy trochę jak produkt, który można oglądać, zastanawiać się nad nim i w końcu wystosować ofertę kupna lub go odrzucić. Musimy więc choć trochę potraktować nasz profil jak reklamę własnej osoby, ale nie można z tym przesadzać. Pamiętaj, że nie powinieneś/powinnaś pisać o sobie, jak byś był/była samochodem, wymieniając same zalety po przecinku. Warto ułożyć krótką, acz treściwą narrację, która odda twoją prawdziwą osobowość. Nie zachwalaj się, a dyskretnie przemyć swoje dobre cechy. Daj do zrozumienia osobie po drugiej stronie, że jesteś wart/warta uwagi, pozostawiając nutę tajemniczości.

 • Nie kłam

  Internet sprzyja kłamstwom – łatwiej zmyślić coś i to napisać niż powiedzieć komuś prosto w oczy. Od samego początku musisz pamiętać, jaki jest twój cel – szukasz swojej drugiej połowy, więc przecież wiesz, że kiedyś się z nią spotkasz i każde kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw. Dlatego też nigdy na swoim profilu nie kłam i nie ubarwiaj swojego życiorysu. Postaraj się w ciekawy sposób napisać o tym, co naprawdę przeżyłeś/przeżyłaś.

 • Pisz poprawnie

  Pisz poprawnie

  Nie uwiedziesz nikogo przekleństwami zamiast przecinków, literówkami albo błędami ortograficznymi. To, co napiszesz na swoim profilu, jest naprawdę istotne i razem z fotografią tworzy twój wizerunek. Dlatego zawsze staraj się pisać poprawną polszczyzną, układając złożone zdania, które będzie się dobrze czytać. Nie stosuj skrótów oraz młodzieżowego slangu – to cię nie odmłodzi, a co najgorsze, wyda się żałosne.