Zakumaj.pl

Dlaczego warto jechać do parku rozrywki Tropikalna Wyspa?

Dlaczego warto jechać do parku rozrywki Tropikalna Wyspa?

Masz już dosyć zimowej aury i chciałabyś jechać w tropiki? Wcale nie musisz czekać, aż nadejdzie lato – ciepłe kraje są bliżej niż myślisz, nawet w środku zimy. Gdzie nasycisz się egzotycznym klimatem, mimo iż za oknem zimno i szaro? U naszych zachodnich sąsiadów – w Niemczech! Sześćdziesiąt kilometrów od Berlina znajduje się oryginalny park rozrywki, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju – Tropikalna Wyspa. I tak jest tam dosłownie – albowiem pod kopułą panuje tam stała, iście egzotyczna temperatura – plus dwadzieścia osiem stopni Celsjusza. A zatem wyszukaj w szafie letnie sukienki i sandałki, żebyś miała się w co ubrać i ruszaj w drogę. Park to idealne miejsce na wypoczynek we dwoje – może więc warto skusić się na weekend pod Berlinem?

 • Hoteliki i komfortowe pokoje

  Hoteliki i komfortowe pokoje

  Proponujemy Ci Tropical Island na weekend, choć jest tam co robić przez kilka dni. Możesz wynająć komfortowe mieszkanie czy domek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić romantyczną noc na leżaku, w hamaku czy na plaży. Kiedy wszystko wokoło oświetlone jest klimatycznymi reflektorami, warto pokusić się o kąpiel niczym w blasku księżyca. Do dyspozycji jest najwyższa w Niemczech zjeżdżalnia, bary i restauracje – oferujące w menu oczywiście w pełni egzotyczne posiłki. W bambusowych domkach mamy do dyspozycji wypożyczalnie sprzętu do pływania i sklepiki z pamiątkami.

 • Sauny, lot balonem

  Sauny, lot balonem

  Nie musisz zabierać ze sobą pieniędzy –  kupujesz jedynie bilet wstępu. Reszta opłat dodatkowych kumuluje się w wydanym chipie – wychodząc, dostajesz rachunek. Do ciekawszych atrakcji warto zaliczyć także lot balonem. Wznosi się on na wysokość pięćdziesięciu pięciu metrów, skąd możesz oglądać strefę saun i całą wyspę. Co istotne – osoby, które mają w danym dniu urodziny, wchodzą za darmo! Muszą mieć tylko przy sobie dokument tożsamości, by udowodnić ten fakt.

 • Niedaleko!

  Niedaleko!

  Tropikalna wyspa znajduje się tylko dziewięćdziesiąt kilometrów od przejścia granicznego w Gubinie. Wyspa otwarta jest non stop – niezależnie, o której godzinie tu zajedziecie, drzwi stoją przed Wami otworem! Bilet dla osoby dorosłej kosztuje czterdzieści euro. A w środku czekają na Ciebie prawdziwe cuda – całość podzielona jest na strefy. Np. w strefie mórz południowych znajduje się plaża wysypana oryginalnym, złotym piaskiem, przywiezionym tutaj prosto z Włoch. Jest i Laguna Bali, gdzie temperatura wody sięga trzydziestu dwóch stopni. Wszystko w otoczeniu palm, bambusów i innych, nie mniej egzotycznych roślin. Prawdziwy raj dla zmysłów. Jest i tropikalna wioska i obozowisko. Realizmu dodają zwierzęta – spotkasz tu np. żółwie, a w niedługim czasie planuje się sprowadzić krokodyle.