Zakumaj.pl

Jak spędzić czas na Ibizie?

Jak spędzić czas na Ibizie?

O Ibizie pisane są piosenki i jest jednym z najpopularniejszych miejsc na wakacje dla turystów ze wszystkich stron świata. Słynie z możliwości różnorodnego wypoczynku za dnia, w tym na pięknych plażach, oraz z nocnych szaleństw w ogromnej ilości klubów i dyskotek, które sprawiają, że w sezonie turystycznym wyspa nie śpi, wydając się miejscem niekończącej się zabawy.

 • Es Vedra

  Es Vedra

  Ibiza ma swoje miejsce związane z licznymi legendami, które sięgają aż do mitologii greckiej. Miejscem tym jest znajdująca się niedaleko jej brzegów skała wystająca z morza o nazwie Es Vedra. Liczy ona sobie ponad 300 metrów i obecnie zamieszkują ją jedynie zwierzęta, chociaż kiedyś znajdowały się tam również mieszkania ludzi. Es Vedra bywa uznawana za miejsce narodzin Hannibala oraz za miejsce, przy którym syreny uwodziły Odyseusza swoim śpiewem. Prawdziwości tych legend nikt nie potwierdzi, za to prawdą jest, że skała ma silne pole magnetyczne, które sprawia, że w jej pobliżu nie działają kompasy. Z tego powodu bywa uznawana za przyczynę katastrofy samolotowej, która miała miejsce w pobliżu w 1972 roku.

 • Ses Salines

  Ses Salines

  Ciekawostki Ibizy często związane są z przyrodą, którą warto podziwiać. Dobrze jest zamienić leżenie na plaży i kąpiele przynajmniej na jeden dzień i odwiedzić rezerwat Ses Salines. Rezerwat ten obejmuje saliny, czyli miejsca, w których wydobywana jest sól morska. Są to dość płytkie zbiorniki, otoczone licznymi groblami. Właśnie w nich otrzymuje się cenną sól, używaną zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Jednak rezerwat to nie tylko saliny, ale również zwierzęta. Znajduje się w nim niezwykła ilość oraz różnorodność ptactwa. Turyści ze szczególnym napięciem wyczekują pojawienia się flamingów, które nie raz brodzą w płytkiej wodzie.

 • Niezwykły clubbing

  Niezwykły clubbing

  Od maja do września, kiedy na Ibizie trwa sezon turystyczny, w najsławniejszych klubach trwa ciągła zabawa pod przewodnictwem najsłynniejszych DJ-ów świata. Wyspa znana jest z muzyki, dawniej głównie z muzyki elektronicznej, a obecnie z minimal, techno, house. Każdy, kto lubi takie rytmy, znajdzie coś dla siebie. Prym w zabawie wiodą najbardziej znane kluby, w tym: Pacha, Space, Amnesia. Amnesia została nawet uhonorowana nagrodą dla najlepszego klubu ogólnoświatowego w 2006 roku, natomiast Pacha jest jedynym klubem, który otwarty jest również po sezonie, więc mogą skorzystać z jego atrakcji turyści, preferujący przyjazd na Ibizę wczesną wiosną albo późną jesienią.

 • Fascynujące jaskinie

  Fascynujące jaskinie

  Nie każdy lubi zabawy w dyskotekach i opalanie na plaży. Dla tych, którzy chcą poczuć podziemny chłód oraz zapewnić sobie aktywny wypoczynek, dobrym rozwiązaniem będzie zwiedzanie jaskiń na Ibizie. Robią one ogromne wrażenie. Cova de Can Marca jest najchętniej odwiedzaną ze wszystkich jaskiń. Znajdują się w niej rozległe sale oraz stalaktyty. Ciekawostką jest, że została odkryta przez przemytników, którzy uczynili z niej kryjówkę. W czasie wycieczki można znaleźć na ścianach czerwone krzyżyki. Nie są to znaki starożytnej cywilizacji, lecz ślady pozostawione przez przemytników i oznaczające drogę do wyjścia.