Zakumaj.pl

Dobieranie maski do włosów odpowiednio do ich typu

Dobieranie maski do włosów odpowiednio do ich typu

Coraz więcej osób zaczyna sięgać po maski do włosów. Mają gęstą konsystencję, dzięki czemu gwarantują nam wysokie stężenie składników poprawiających wygląd włosów. Ich działanie poprawia strukturę pasm oraz nadaje im więcej blasku. Oczywiście należy mieć na uwadze, że nie każdy kosmetyk sprawdzi się przy twoim typie włosów. Na półkach w sklepach czy drogeriach znajdziesz mnóstwo masek wyprodukowanych przez wiele firm. Niejedna nieobeznana z nimi osoba może się poczuć lekko przytłoczona taką ilością kosmetyków. W tym momencie pojawia się pytanie, który z nich wybrać. Odpowiedź jest prosta – taki, który sprawdzi się przy twoim typie włosów. Oczywiście przedział cenowy będzie kolejnym kryterium wyboru. Z reguły kosmetyki o niższej cenie są niestety gorszej jakości. Może się jednak zdarzyć, że maska z tak zwanej górnej półki również nie sprawdzi się w twoim przypadku. Wówczas będziesz musiała sama poszukać kosmetyku, który będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę.W poniższym artykule postaramy się przybliżyć ci, co powinna zawierać maska przeznaczona dla danego typu włosów oraz jakie jest jej działanie.

 • Włosy suche i zniszczone

  Włosy suche i zniszczone

  Jeżeli jesteś posiadaczką takich włosów, musisz skupić się na kosmetykach, które zawierają oleje roślinne i proteiny jedwabiu. Zadaniem zawierających je produktów jest wygładzenie pasm i ułatwienie ich rozczesywania. Bardzo zniszczonym włosom pomogą również maski, które pobudzają produkcję keratyny oraz uzupełniają jej niedobór. Takie kosmetyki z reguły mają także za zadanie przywrócenie właściwego poziomu nawilżenia skórze głowy.

 • Włosy przetłuszczające się

  Włosy przetłuszczające się

  Tego typu maski mają za zadanie zmniejszenie produkcji sebum. Sebum, czyli łój, jest produkowane przez gruczoły łojowe skóry głowy. Używanie masek, które zmniejszają jego produkcję, będzie zapobiegało zbyt szybkiemu przetłuszczaniu się twoich włosów. Niektóre z nich działają również antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie. Podstawowymi składnikami masek przeznaczonych do włosów przetłuszczających się są zielona glinka, siarka i ekstrakty ziołowe.

 • Włosy farbowane

  Włosy farbowane

  Maski przeznaczone do włosów farbowanych mają dwa główne zadania. Pierwszym z nich jest ochrona włosów przed osłabieniem, jakie wywołuje zabieg koloryzacji. Drugim jest przedłużenie, pogłębienie i ochrona nowego koloru włosów przed blaknięciem wywoływanym przez promienie słoneczne. Takie maski zawierają polimery, które zapobiegają wypłukiwaniu barwników.

 • Włosy cienkie i osłabione

  Do niedawna posiadaczkom włosów cienkich i osłabionych nie polecało się żadnych masek, gdyż każda z nich niepotrzebnie obciążała pasma. Obecnie skomponowano nowe formuły kosmetyków przeznaczonych do tego typu włosów. Maski wzmacniają więc mieszki włosowe, dzięki czemu kosmyki stają się mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenie. Swoje nowe właściwości zawdzięczają wyciągom z owoców oraz obecności witamin z grupy B. Dzięki temu nawet jeśli masz cienkie włosy, możesz sprawić, że będą się prezentować pięknie.

 • Jak stosować maski do włosów?

  Maski należy nakładać na umyte i osuszone ręcznikiem włosy. Wmasuj maskę w skórę głowy i pasma na całej ich długości. Powinnaś zużyć jedną do dwóch łyżek maski w zależności od długości włosów. Utrzymuj ją na włosach zgodnie z zaleceniami producenta – przedział czasowy waha się od jednej do dwudziestu minut. Najlepiej, jeśli będziesz trzymać je w cieple. W tym celu świetnie sprawdzi się czepek foliowy. Nałóż go na głowę i zawiń ręcznikiem. Po odczekaniu właściwej ilości czasu spłucz włosy. Maski należy używać do dwóch razy w tygodniu.