Zakumaj.pl

Dobre sposoby na porost włosów

Dobre sposoby na porost włosów

Są osoby, które mogą poszczycić się dobrym rośnięciem włosów i nie potrzebują wspomagania, jednak dla niektórych brak widocznych efektów jest sporym problemem. Środki z apteki czy z drogerii mają pomóc, lecz nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. W takiej sytuacji warto sięgnąć również po domowe środki, które bywają bardziej skuteczne niż drogie szampony.

 • Zielona herbata

  Zielona herbata

  Właściwości zielonej herbaty są coraz bardziej doceniane. Dzieje się to przede wszystkim przez zawartość antyoksydantów, które działają korzystnie na wszystkie komórki organizmu, w tym również na włosy. Nie trzeba odżywiać ich tylko od wewnątrz, można również od zewnątrz. W tym celu należy przygotować zieloną herbatę, tak jak zawsze, kiedy chce się ją wypić, a następnie gorący jeszcze napar nałożyć na całej długości włosów, od nasady po końcówki. Po godzinie spłukać go z włosów zimną wodą.

 • Sok z cebuli

  Sok z cebuli

  Cebula jest dobra niemal na wszystko, więc nic dziwnego, że można ją wykorzystać także jako środek na porost włosów. Zawarte w cebuli związki siarki oraz kwarcetyny stymulują produkcję kolagenu. Jest on niezbędny zarówno do produkcji mazi stawowej, jak i do poprawnego wzrostu włosów i paznokci. Żeby cebulowe związki dobrze wniknęły we włosy, należy wycisnąć sok z cebuli, najlepiej świeżej, ponieważ ona ma go najwięcej, i nałożyć na włosy na 15 minut. Następnym krokiem jest spłukanie soku z użyciem szamponu, który zniweluje nieprzyjemną woń warzywa.

 • Papryka Cayenne

  Papryka Cayenne

  Zazwyczaj papryka Cayenne kojarzy się z odchudzaniem, ponieważ przyśpiesza spalanie i wiele diet, w tym słynna dieta 3D, zaleca dodawanie jej do większości potraw. Poza wpływaniem na układ pokarmowy ma także możliwość przyśpieszenia wzrostu włosów oraz zapobiega ich wypadaniu. Żeby skorzystać z dobroczynnego działania papryki, trzeba przygotować maseczkę składającą się z 1 łyżeczki papryki i 2 łyżeczek oliwy z oliwek. Tak przygotowaną papkę nanosi się delikatnie na włosy, a po 10 minutach zmywa, stosując najpierw ciepłą, a na koniec zimną wodę.

 • Maseczka z jaj

  Tym, co potrzebne jest do włosom do zdrowia i rośnięcia, jest białko. Nic tak dobrze nie dostarcza tego składnika, jak jajka. Można to wykorzystać i przygotować maseczkę na włosy właśnie z nich. Dzięki temu będzie się miało pewność, że włosy wchłonęły odpowiednią ilość cennych składników, które są im niezbędne do prawidłowego porostu. Nie wystarczy jednak samo jajko, należy dodać do niego 1 łyżeczkę oliwy z oliwek oraz 1 łyżeczkę miodu. Wszystkie składniki powinny zostać wymieszane do konsystencji pasty. Tak przygotowaną maskę należy nałożyć na włosy i trzymać 20 minut, a następnie spłukać zimną wodą i umyć szamponem, żeby pozbyć się resztek maseczki, która po wyschnięciu mogłaby zlepić włosy na tyle mocno, że trzeba by obciąć splątane kosmyki.