Zakumaj.pl

Domowe sposoby na pchły u psów

Domowe sposoby na pchły u psów

Pchły to częsta przypadłość u zwierzaków. Nawet najbardziej zadbane psy mogą się jej nabawić, zwłaszcza jeśli miały kontakt z innymi pupilami. Ze względu na to, że jest to uciążliwa przypadłość dla zwierzaka, niezbędne jest szybkie zapobieganie. Można do tego wykorzystać domowe środki, które nie zaszkodzą ani skórze, ani sierści pupila.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Leczenie pcheł u psa wymaga przygotowania następujących elementów:
  * octu jabłkowego,
  * octu zwykłego,
  * szamponu dla psa,
  * wody,
  * butelki ze spryskiwaczem.

 • Wyczesanie pupila

  Wyczesanie pupila

  Pierwszym krokiem jest wyczesanie sierści pupila. Jest to niezbędne, żeby sprawdzić, czy pies w ogóle ma pchły. Bardzo często pomaga to w pozbyciu się części szkodników, trzeba jedynie pamiętać o regularności tego zabiegu.

 • Kąpiel z szamponem

  Jeżeli w trakcie czesania dostrzeże się pchły w sierści zwierzaka, należy go wykąpać. Nawet jeżeli nie jest wielbicielem kąpieli, musi zostać dokładnie wyczyszczony przy użyciu szamponu dla psów. W sklepach zoologicznych sprzedawane są specjalne szampony zapobiegające szkodnikom żerującym na skórze pupila. Można zaopatrzyć się w taki i stosować go wedle opisu na opakowaniu. Po umyciu bardzo dokładnie opłukać psa, tak aby ściekająca z niego woda była czysta.Poza szamponem kupnym możliwe jest wykonanie również domowego, znacznie skuteczniejszego.

 • Domowy szampon

  Domowy szampon

  Przygotowanie szamponu na pchły nie jest trudne. Wystarczy zmieszać ze sobą 4 litry wody i 1 szklankę octu zwykłego. Składniki wymieszać ze sobą, tworząc jednolitą substancję, a następnie przelać do butelki ze spryskiwaczem.Taką mieszanką spryskać psiaka, uważając na jego oczy, i pozostawić miksturę na zwierzaku. Pchły nie lubią zapachu octu, więc szybko uciekną.Poza spryskaniem psa mieszanką z octu, warto dodać do jego karmy 1 łyżeczkę octu jabłkowego, aby nie tylko jego sierść pachniała octem, lecz również skóra, co ułatwi pozbycie się insektów.

Warto zapamiętać:

Po zastosowaniu mikstury octowej niezbędne jest wyczesanie psa, aby usunąć martwe pchły.