Zakumaj.pl

Gdzie urządzić kącik do czytania?

Gdzie urządzić kącik do czytania?

Prawdziwe czytelnicze mole mogą czytać naprawdę w każdym miejscu: w tramwaju, na przystanku, w kolejce do lekarza, a nawet na zajęciach czy w czasie pracy. W domu czy w mieszkaniu jednak każdy z nas ma swoje ulubione miejsce, w którym lubi siadać i otwierać książkę. Jeśli zaś chcemy stworzyć sobie taki specjalny, domowy kącik do czytania, możemy skorzystać z poniżej podanych pomysłów.

 • Oddzielny pokój

  Jeśli mamy duży dom lub mieszkanie i któryś z pokoi jest wolny, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć w nim prawdziwy raj dla książkowego mola. Nie musi to być duże pomieszczenie, wystarczy mały pokoik, gdzie wstawisz półkę z książkami oraz wygodny fotel i podnóżek.

 • Balkon

  Balkon

  Latem oraz w ciepłe dni jesieni i wiosny możesz urządzić swój książkowy kącik na balkonie. Wystarczy wygodny leżak, kilka poduszek oraz mały stoliczek pod przekąski i dzbanek z napojem.

 • Parapet

  Parapet

  Niskie oraz szerokie parapety mogą zostać zagospodarowane przez miłośników literatury. Wystarczy tylko obić je miękkim materiałem i wyłożyć poduszkami. Na takim parapecie będzie ci się bardzo przyjemnie czytało, zwłaszcza jeśli za oknem masz przyjemny widok.

 • Antresola

  Jeśli jesteś szczęściarzem i masz w domu antresolę, zwłaszcza taką odgrodzoną i zabudowaną, możesz stworzyć sobie na niej swój kącik czytelniczy. Każda antresola ma swoją magiczną atmosferę, a zapach książek tylko ją wzmocni.

 • Pufa w pokoju

  Pufa w pokoju

  Osoby, które nie mają możliwości urządzenia swojego kącika na antresoli lub w oddzielnym pomieszczeniu, mogą zaaranżować miejsce do czytania w swoim pokoju. Wystarczy kupić wygodną i ozdobną pufę, a potem ustawić ją w kącie przy oknie. Pamiętaj, że warto również to miejsce jakoś specjalnie odgrodzić, na przykład parawanem, a potem powiesić nad pufą małą lampkę, która rozświetli ten kącik podczas długich wieczorów przeznaczonych na lekturę.