Advertising
Zakumaj.pl

Jak dbać o nasze środowisko?

Opiekun artykułu: lord
Jak dbać o nasze środowisko?

Jak dbać o nasze środowisko?

Każdy chyba słyszał o efekcie cieplarnianym i o degradacji środowiska naturalnego. Sprawy te wydają się nam jednak bardzo odległe. Nie widzimy związku między problemami globalnymi a naszym codziennym życiem. Tymczasem to właśnie nasz styl życia decyduje o kondycji planety, na której żyjemy. Co zatem możemy zrobić dla Ziemi? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Advertising
Pokaż wszystko »
Advertising
Warto zapamiętać:

Stopień wpływu człowieka na środowisko i zużycia jego zasobów określa wskaźnik zwany śladem ekologicznym (ang. footprint). Ślad ekologiczny dla Polski prawie dwukrotnie przekracza średni ślad ekologiczny dla wszystkich mieszkańców planety. Oznacza to, że zużywamy dwa razy więcej zasobów planety, niż na nas przypada. Swój ślad ekologiczny możesz zmierzyć na stronie www.wwf.pl/mozesz_pomoc/dzialaj_teraz/slad_ekologiczny/.

Ostrzeżenia:

Bardzo niebezpieczne jest palenie śmieci w piecach na paliwo stałe. Z tworzyw sztucznych wydzielają się w tych warunkach bardzo szkodliwe związki chemiczne. Są one niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci.

Wskazówki:

Nigdy nie wyrzucaj do śmieci starego telefonu komórkowego. Do jego zbudowania zużyto bardzo wiele cennych surowców, które można odzyskać w procesie recyklingu. Natomiast aparat rozkładający się na wysypisku stanie się źródłem wielu toksycznych substancji, które przenikną do wód podskórnych.

Advertising
Advertising
Advertising
Advertising