Zakumaj.pl

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Poziom trudności: Umiarkowane
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Wybór okularów wiąże się z różnymi dylematami. Zawsze należy zwrócić uwagę na to, czy oprawki są wygodne, komfortowe, bo nie sposób jest się męczyć z nimi, ale również na to, by były ładne i dobrze dobrane do twojej twarzy. Wybór odpowiednich okularów często przyprawia nas o dreszcze. Gdy zbliża się wizyta u optyka, różne myśli przychodzą do głowy, a potem widzimy tak duży wybór oprawek, że nie potrafimy się zdecydować. Przeczytaj artykuł i spraw, byś nigdy więcej nie miała takiego problemu.

 • Podstawowe zasady

  Podstawowe zasady

  Po pierwsze, trzymaj się kilku zasad. Wybieraj zawsze oprawki w kolorze, który uwidoczni barwę twoich oczu. To bardzo ważne. Staraj się także wybierać oprawki, których rozmiar jest proporcjonalny do twojej twarzy. Nie zapomnij o tym, że kształt oprawek ma być kontrastem do kształtu twojej twarzy.

 • Twarz okrągła

  Twarz okrągła

  Jeżeli twoja twarz jest okrągła, wybieraj prostokątne oprawki. One sprawią, że będziesz wydawać się szczuplejsza, optycznie wydłużą twarz. Pamiętaj także o jasnym lub cienkim mostku, który również ma duży wpływ na twój wygląd.

 • Twarz owalna

  Twarz owalna

  Jesteś szczęściarą, jeżeli masz owalną twarz. Niemal w każdych okularach będzie ci ładnie. Kształt nie ma tak dużego znaczenia, jak to, żeby oprawki były dosyć szerokie. Najlepiej, jeśli będą szersze od twarzy lub tak szerokie jak ona. Powinnaś zachować odpowiednie proporcje twarzy. Tego typu okulary pomogą ci osiągnąć taki efekt.

 • Twarz podłużna

  Twarz podłużna

  Właścicielko podłużnej twarzy, pamiętaj, że twoim celem jest skrócenie jej i musisz wybrać takie okulary, które pomogą ci to osiągnąć. Najlepszym rozwiązaniem będą oprawki szerokie w górnej i dolnej części. Niski nosek też jest wskazany ze względu na to, że podłużne twarze charakteryzują się większym nosem. Taki mostek pomoże ci to zatuszować.

 • Twarz trójkątna

  Twarz trójkątna

  Trójkątna twarz wymaga doboru oprawek, które zapewnią twarzy proporcjonalność. Najlepiej, jeżeli górna część okularów będzie w jakiś sposób podkreślona. Można wybrać oprawki, których górna część jest grubsza od dolnej lub takie, które w ogóle nie mają dolnej ramy.

 • Twarz kwadratowa

  Twarz kwadratowa

  Właścicielki kwadratowych twarzy powinny zdecydować się na okulary, które wydłużą ich twarz. Można to osiągnąć dzięki szerokim i krótkim oprawkom. W takich będziesz wyglądać naprawdę efektownie.

 • Kolor oprawek

  Kolor oprawek

  Ważny jest również kolor oprawek. W dużej mierze zależy on od twojej karnacji, koloru włosów, oczu. W zależności od tego, jakie one są, możesz wybrać kolory ciepłe lub zimne. Dla przykładu szatynce o piwnych oczach będą odpowiadać raczej ciepłe barwy. Wybierz odcień odpowiedni dla siebie.