Zakumaj.pl

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

5.0 (razem głosów: 1)
Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

W zależności od tego, czy będziesz chciał swojej wybrance sprawić niespodziankę, czy zaręczyny są jednak wspólną decyzją, masz dwie możliwości. Przy czym pamiętaj, że każdej kobiecie najbardziej podoba się jej pierścionek zaręczynowy. Dlatego nie ma powodów, by jego wybór spędzał ci sen z powiek, a tym bardziej, jeśli nie dysponujesz zasobnym budżetem, opustoszył doszczętnie portfel. Jeśli chcesz niespodziewanie klęknąć przed ukochaną, musisz znać miarę jej serdecznego palca lewej dłoni. W tym celu najlepiej nadaje się pierścionek, który ona już nosi. W sklepie jubilerskim możesz spytać o to, czy oferują w swoich usługach powiększenie lub zmniejszenie obwodu zakupionego pierścionka. To bardzo istotne. Jeśli nie wybierasz tradycyjnego modelu oświadczyn, wraz z przyszłą żoną idziecie do sklepu, by zrobić ten jedyny w swoim rodzaju zakup. Tu łatwiej może będzie z miarą, jednak pamiętaj, że zakup będzie trwał o wiele dłużej.

 • Pierścionek z diamentem

  Pierścionek z diamentem

  Marzy o nim każda kobieta. Ceny takich pierścionków wahają się od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od czystości, masy i barwy brylantu. Pamiętaj jednak, że twoim brylantem jest twoja wybranka i jeśli nie na twoją kieszeń jest zakup takiego pierścionka, rozważ tańszą możliwość.

 • Pierścionek z rubinem

  Pierścionek z rubinem

  Czerwony rubin, symbol namiętności, bez wątpienia może być kamieniem, który wybierzesz jako ozdobę dla pierścionka zaręczynowego. Jeśli twoja kobieta lubi ubierać się w ciepłej tonacji: żółtej, pomarańczowej i czerwonej, taki pierścionek doda jej elegancji i oryginalnego stylu.

 • Pierścionek z szafirem

  Pierścionek z szafirem

  Szafir może stanowić substytut drogiego diamentu. Jest niebieski, a jego symbolika oznacza przyjaźń i niezmienność uczuć. Pasuje on kobietom, których ulubioną kolorystyką w ubiorze są barwy niebieskie, fioletowe, zielone oraz czysta biel.

 • Pierścionek z ametystem

  Pierścionek z ametystem

  Ametyst to bardzo modny kamień w pierścionkach zaręczynowych. Bez obaw więc możesz dokonać takiego wyboru. Jeśli dbasz o symbolikę, wiedz, że wybierając pierścionek z fioletowym ametystem, obdarowujesz swoją ukochaną tym, co najważniejsze, czyli wiernością.

 • Pierścionek ze szmaragdem

  Pierścionek ze szmaragdem

  Szmaragd stosowany był w jubilerstwie już w czasach starożytnych. Zielony kamień uznawany za talizman w pierścionku zaręczynowym to kolejna możliwość wyboru. Jeżeli ukochana lubi ubierać się kolorowo, szmaragd jest wprost dla niej stworzonym kamieniem.

 • Jaka oprawa pierścionka?

  Oprawą dla pierścionka zaręczynowego może być: białe złoto, żółte złoto lub platyna, która jest zdecydowanie droższa od swoich poprzedników. Jest metalem trwalszym, niemniej jednak złoto jest wybierane częściej ze względu na to, że zdecydowanie bardziej lśni.