Zakumaj.pl

Jak dopasować kolczyki do twarzy?

3.0 (razem głosów: 2)
Jak dopasować kolczyki do twarzy?

Kolczyki to ozdoba bardzo lubiana przez wiele kobiet. Kolczyki małe, duże, zwisające, do wyboru, do koloru. Niestety, nawet najładniejsze kolczyki nie zawsze pasują do kształtu twarzy i wyglądają albo dziwnie, albo zamiast być ozdobą, odejmują jej uroku. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie kolczyki pasują dobrze do różnych kształtów twarzy.

 • Trójkątna twarz

  Trójkątna twarz

  Wielkie, okrągłe kolczyki nie sprawdzą się w przypadku trójkątnej twarzy. Dla osób posiadających taki kształt twarzy lepsze są kolczyki, które mają kształt odwrotny do niej. Oznacza to, że powinny być węższe u góry, szersze na dole. Mogą zawierać delikatne ozdóbki, np. kolorowe kamyczki. Ozdoby nie powinny być jednak bardzo duże, żeby nie wydawać się zbyt ciężkie, przez co twarz wyglądałaby na przytłoczoną.

 • Podłużna twarz

  Osoby z podłużną twarzą powinny unikać zakładania podłużnych, prostokątnych kolczyków. Zdecydowanie lepiej będą prezentowały się koła lub ewentualnie kwadraty, niekoniecznie zbyt duże. Mogą być nieco dłuższe od przeciętnych kolczyków. Mogą to być skromne kolczyki bez ozdób albo z niewielkimi, najlepiej podłużnymi dodatkami, które jednak nie powinny być dłuższe niż podbródek. Gdyby były dłuższe, twarz wydawałaby się jeszcze dłuższa.

 • Owalna twarz

  Owalna twarz

  Owalna twarz jest najwygodniejsza, jeżeli chodzi o ozdabianie jej kolczykami. Pasują do niej prawie wszystkie kolczyki, niezależnie od kształtu, rodzaju materiałów, z których są wykonane oraz długości.Ozdobienie owalnej twarzy podłużnymi kolczykami sprawi, że będzie ona nieco bardziej wydłużona. Jeżeli doda się do niej kolczyki okrągłe, trójkątne, romby, wówczas nabierze ona ostrzejszego charakteru. Do tego typu twarzy pasują nawet bardziej ozdobne kolczyki, nie tylko skromne.

 • Okrągła twarz

  Twarz okrągła jest jedną z popularniejszych twarzy. Zazwyczaj posiadające ją panie chcą delikatnie wydłużyć jej kształt, żeby wyglądała na smuklejszą. Można uzyskać taki efekt, wybierając kolczyki podłużne lub składające się z kilku opadających w dół prostokątnych elementów. Takie kolczyki można nosić zarówno na spacer, jak i na bardziej eleganckie wyjścia. Jednocześnie decydując się na kolczyki, osoby z okrągłymi twarzami powinny unikać okrągłych i owalnych kolczyków, które optycznie poszerzą twarz.

 • Kwadratowa twarz

  Kwadratowa twarz

  Twarz kwadratowa to ostre rysy, które trzeba złagodzić. Można wykonać to przy pomocy kolczyków. Najlepiej zakładać wiszące, długie kolczyki, mogą być szersze u góry, węższe u dołu. Należy unikać kolczyków o ostrych kształtach i figur geometrycznych, które dodatkowo zaostrzą rysy twarzy.