Zakumaj.pl

Jak łatwo znaleźć książkę w Internecie?

Jak łatwo znaleźć książkę w Internecie?

Książki nie występują już tylko jako zadrukowany papier, czyli w formie tradycyjnej. Internet sprawił, że można je czytać w zupełnie innej formie, w formie elektronicznej, w różnych formatach. Ma to swoich wielbicieli oraz przeciwników, ponieważ nie wszyscy pałają miłością do książek w formatach komputerowych. Jednak prawdą jest, że czasami łatwiej jest dostać taką wersję od papierowej. Jeżeli ma się ochotę na książkę w wersji elektronicznej, przy takim czytaniu nie odczuwa się bólu oczu, wystarczy komputer, Internet oraz rozpoczęcie poszukiwań.

 • Wyszukiwanie książek

  Wyszukiwanie książek

  Aby rozpocząć poszukiwanie książki, trzeba znać podstawowe dane, czyli autora oraz tytuł. Teoretycznie wystarczyłaby już jedna informacja, jednak zazwyczaj chce się znaleźć konkretne dzieło, a bywa, że istnieje kilka o takich samych albo podobnych tytułach. Po wpisaniu obu informacji do wyszukiwarki i wciśnięciu klawisza „Enter” można przejść do przeglądania wyników. Zdarza się, że książka w wersji elektronicznej od razu pokazuje się w odpowiedziach, jednak częściej do autora i tytułu trzeba będzie wpisać również oczekiwany format pliku, np. PDF albo DOC.

 • Strony z plikami

  Strony z plikami

  Jeżeli sama wyszukiwarka to za mało, warto skorzystać ze stron udostępniających pliki. Jednym z najbardziej popularnych serwerów tego typu (polskich), na którym można znaleźć zagraniczne oraz rodzime książki, jest chomikuj.pl. Żeby pobieranie plików z tej strony było łatwe, najlepiej założyć własne konto. Następnie w wyszukiwarkę można wpisać frazę „autor+tytuł książki+chomikuj”. Istnieje wtedy większa szansa na znalezienie szukanego dzieła, które można pobrać i czytać w dowolnym momencie czy to na komputerze, czy to na innym nośniku elektronicznym. Każdy nowy użytkownik serwisu chomikuj.pl posiada 50 MB do wykorzystania – co tydzień ilość ta odświeża się, jednak przy pomocy płatnego SMS-a można zwiększyć ilość posiadanych mega- oraz gigabajtów.

 • Strony z ebookami

  Strony z ebookami

  Poza stroną chomikuj.pl można skorzystać także z serwisów oferujących e-booki. Są one oferowane na różnych zasadach, niektóre są płatne, a inne wymagają jedynie rejestracji na portalu. Nie ma się jednak gwarancji, że w zbiorach portalu będzie wszystko.

 • Książki z biblioteki

  Książki z biblioteki

  Biblioteki również przechodzą proces modernizacji i dostosowania się do nowych sposobów czytania oraz wydawania książek. Jeżeli Internet zawiódł, można zapytać o elektroniczne książki w bibliotece. Nie każda posiada takie, jednak w większych miastach, w bibliotekach głównych można znaleźć co ciekawsze egzemplarze. Wartą uwagi jest akcja Biblioteki Narodowej pod hasłem „otwórz książkę”. Na stronie internetowej o tej nazwie można znaleźć liczne książki do czytania przez Internet z bardzo wielu dziedzin literackich, zarówno związanych z nauką, jak i popularnych powieści.